Zwycięstwo Norwega Boe w biathlonowym sprincie

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w austriackim Hochfilzen piątkowy sprint na 10 km zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Na kolejnych miejscach uplasowali się Niemcy Simon Schempp i Andreas Birnbacher. Polacy zajęli odległe pozycje.

Wszyscy trzej zawodnicy, którzy znaleźli się na podium, byli bezbłędni na strzelnicy. Jedno pudło zaliczył z kolei lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Emil Hegle Svendsen, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

Polacy startowali bez powodzenia. Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) był 90., a Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) został sklasyfikowany o pięć lokat niżej.

Na sobotę zaplanowano rywalizację męskich sztafet (transmisja: sobota, godz. 14:15 - Polsat Sport Extra)