W Hiszpanii wygrywają drużyny z Polakami w składach

Maciej Lampe.

Zespoły FC Barcelona z Maciejem Lampe, Rio Natura z Adamem Waczyńskim i UCAM Murcia z Thomasem Kelatim wygrały swoje mecze w 11. kolejce hiszpańskiej ligi ACB. Najwyższe zwycięstwo odniosła broniąca tytułu Barcelona, która rozgromiła CAI Saragossa 90:67.

Lampe, który wyszedł w pierwszej piątce, grał 21 minut i uzyskał dla Katalończyków osiem punktów, miał cztery zbiórki, przechwyt i dwie straty. Trafił trzy z siedmiu rzutów za dwa punkty i dwa z czterech wolnych. Barcelona z bilansem dziewięciu wygranych i dwóch porażek zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Ekipa Rio Natura Monbus Obradoiro z Santiago de Compostela pokonała po emocjonującym spotkaniu Estudiantes Madryt 60:59. Waczyński w 16 minut zdobył siedem punktów (dwa z czterech za dwa oraz trzy z czterech wolnych), miał zbiórkę, asystę i trzy straty. Drużyna z północy Hiszpanii z bilansem spotkań 6-5 zajmuje siódmą lokatę.

Także szóste zwycięstwo - na wyjeździe 74:68 z beniaminkiem Morabanc Andora - odnieśli zawodnicy UCAM Murcia (6-5), ale zajmują dziewiątą pozycję z gorszym bilansem małych punktów. Reprezentant Polski Thomas Kelati przebywał na parkiecie 28 minut i był jednym z wyróżniających się graczy zespołu. Zdobył 10 punktów, trafiając ze stuprocentową skutecznością za dwa punkty (2/2) oraz dwa z czterech zza linii 6,75 m. Miał także cztery zbiórki i dwa przechwyty.