Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem kontynuować starty w WRC, gdzie wciąż czekają mnie największe wyzwania. Ponownie pojedziemy z Maćkiem Fordem Fiesta WRC, który poznawaliśmy w minionym sezonie i który naprawdę dobrze prowadzi się na szutrze, a to pomaga przy moim wciąż niewielkim doświadczeniu. Tym razem sezon zaczniemy nie od Rajdu Janner, lecz od Monte Carlo - poinformował Kubica.

 

Mistrzostwa rozpoczną się 22 stycznia prologiem Monte Carlo. To najstarsza impreza samochodowa na świecie. W edycji 2014 Kubica wygrał nawet dwa odcinki specjalne i miał ponad 35 s przewagi nad późniejszym mistrzem globu Francuzem Sebastienem Ogierem (VW Polo WRC).

 

Potem jednak stracił czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, gdy na dziewiątym odcinku specjalnym wypadł z trasy i wycofał się z rywalizacji z powodu zbyt poważnych uszkodzeń samochodu.

 

Z decyzją o sezonie 2015 czekałem długo, jednak nie było żadnej presji. Chciałem mieć pewność, że będzie dobrze przemyślana i nie chciałem jej podejmować w pośpiechu. Będzie jeszcze kilka nowinek, ale na razie o tym nie chcę mówić - dodał mistrz świata WRC-2 w 2013 roku.

 

Kubica pojedzie także w Rajdzie Polski, który będzie rozegrany w pierwszy weekend lipca na trasach w rejonie Mikołajek.