Kamerun bez Songa w PNA

Wypożyczony z Barcelony do West Ham United kameruński piłkarz Alex Song, uczestnik mundialu 2014 w Brazylii, nie został powołany do reprezentacji narodowej na rozpoczynający się 17 stycznia w Gwinei Równikowej turniej o Puchar Narodów Afryki.

27-letni pomocnik prosił swój angielski klub o zwolnienie na turniej w Afryce, ale - jak się okazało - trener reprezentacji Kamerunu Volker Finke nie widział dla niego miejsca w 23-osobowej kadrze narodowej.

Song nie jest powoływany do reprezentacji od zakończenia mistrzostw świata w Brazylii. Piłkarz w meczu grupowym z Chorwacją (0:4) zobaczył czerwoną kartkę za uderzenie w plecy Mario Mandzukica. Wkrótce potem został zawieszony przez FIFA na trzy spotkania.

W kadrze Kamerunu nie ma także słynnego Samuela Eto'o, który już w sierpniu ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji. Dzień wcześniej został odwołany z funkcji kapitana zespołu narodowego.

Wśród zawodników powołanych na turniej w Gwinei Równikowej są za to m.in. Stephane Mbia (Sevilla), Nicolas N'Koulou (Olympique Marsylia), Eric Maxim Choupo-Moting (Schalke) i Vincent Aboubakar (FC Porto).

Kameruńczycy trafili do grupy D; ich rywalami będą Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea i Mali.

Puchar Narodów Afryki odbędzie się w dniach 17 stycznia - 8 lutego. Gwinea Równikowa zastąpiła w roli gospodarza Marokańczyków, którzy zrezygnowali z organizacji turnieju w przyszłym roku w obawie przed wirusem ebola.

Tytułu nie obroni Nigeria - nie wywalczyła awansu.