31-letni Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-2007, a przez większość tego czasu był kapitanem drużyny. Co roku był najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu, dla którego łącznie zdobył 84 bramki w 214 występach w ekstraklasie.

 

- Torres wraca do domu. Kwestia transferu jest już zamknięta, choć jeszcze nie podpisano oficjalnych dokumentów. Jednak w sobotę piłkarz wyruszył już na zgrupowanie do Dubaju wraz z innymi zawodnikami Atletico - napisano na stronie internetowej "Marki".

 

Według hiszpańskiego "Asa", Torres zwiąże się z mistrzem kraju na półtora roku, prawdopodobnie na zasadzie wypożyczenia z Chelsea Londyn.

 

W 2007 roku Hiszpan trafił do Liverpoolu, gdzie jego kariera nabrała tempa. W 2011 roku został sprzedany do Chelsea za rekordową wówczas w Premier League kwotę 50 milionów funtów. W Londynie, gdzie strzelał bardzo niewiele bramek, rozpoczął się największy kryzys w jego karierze.

 

Od połowy 2014 roku przebywał na wypożyczeniu w AC Milan, gdzie również nie występował regularnie. Teraz przejdzie do Atletico, z którego w przeciwnym kierunku przeniesie się Włoch Alessio Cerci.

 

- Torres będzie bardzo ważnym wzmocnieniem składu na drugą połowę sezonu. Wyciągniemy z niego to, co najlepsze, tak jak z każdego innego piłkarza - zapowiedział asystent trenera Atletico German Burgos.

 

Rozgrywki La Liga zostaną wznowione po przerwie świątecznej 3 stycznia.