Beniaminek odrobił dwubramkową stratę na stadionie mistrza Anglii

Zarówno kibice, jak i piłkarze Manchesteru City po pierwszej, wygranej 2:0 połowie z przedostatnim Burnley dopisywali sobie trzy punkty do ligowej tabeli. Rywale jednak nie poddali się i w imponujący sposób wywieźli punkt z Etihad Stadium.

Okres świąteczny sprzyja niespodziankom w angielskiej Premier League, bowiem każda z drużyn występuje co dwa, trzy dni. Nie inaczej było dzisiaj, gdy punkty straciło większość zespołów z górnej połówki tabeli.

O meczu Tottenham - Manchester United pisaliśmy TUTAJ, zaś relacja ze spotkania Southampton - Chelsea TUTAJ.

---

Jedynym zespołem z czołówki, który dzisiaj dopisał sobie trzy punkty był Arsenal Londyn. Podopieczni Wengera pokonali na Upton Park West Ham po golach Santiago Cazorli i Danny'ego Welbecka. Młoty stać było tylko na bramkę kontaktową. Znakomite widowisko obejrzeli kibice na St. James Park, gdzie Newcastle po dreszczowcu pokonało Everton 3:2. Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym na swoje konto zapisać może Marcin Wasilewski. Polak miał udział przy minimalnym, ale bardzo cennym zwycięstwie nad Hull City.

Najciekawiej było jednak w Manchesterze.

Pierwsza połowa potoczyła się zgodnie z planem. Gol Davida Silvy i przepiękne trafienie Fernandinho dawały mistrzowi Anglii trzy oczka i zbliżenie się do Chelsea na punkt. Los jednak bywa przewrotny, bowiem outsider z dna tabeli potrafił się podnieść i sprawić wielką niespodziankę.

Zawodnicy Burnley w drugiej połowie odmienili obraz meczu. Tuż po przerwie gola kontaktowego zdobył George Boyd, a na dziesięć minut przed końcem do remisu doprowadził Ashley Barnes. Manchester City utrzymuje drugie miejsce, jednak stracił znakomitą okazję na zmniejszenie straty do lidera.