El Clasico dla Barcelony!

Broniąca tytułu FC Barcelona z Maciejem Lampe w składzie w hitowym meczu 13. kolejki koszykarskiej ligi ABC w Hiszpanii pokonała przed własną publicznością wicemistrza Real Madryt 76:68. Polak zdobył siedem punktów, miał trzy zbiórki, asystę i stratę.

W ligowym klasyku, będącym powtórką finałowego meczu poprzedniego sezonu, Lampe przebywał na parkiecie 15 minut. Trafił dwa z trzech rzutów za dwa punkty i jedną z trzech prób zza linii 6,75 m. Najskuteczniejszymi graczami w zespole gospodarzy byli chorwacki środkowy Ante Tomic i amerykański skrzydłowy Justin Doellman - po 12 pkt.

Barcelona i Real na półmetku sezonu zasadniczego mają taki sam bilans 10 wygranych w 13 spotkaniach i zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli ligi ACB. Liderem jest Unicaja Malaga (11 zwycięstw - dwie porażki).

Rio Natura Monbus Obradoiro uległa na wyjeździe Bilbao Basket 58:70, a najskuteczniejszym graczem zespołu z Santiago de Compostella był reprezentant Polski Adam Waczyński. W 21 minut zdobył 13 punktów, miał zbiórkę, przechwyt i trzy straty. Trafił wszystkie pięć rzutów wolnych, ale tylko jeden z czterech za dwa punkty i dwie z sześciu prób zza linii 6,75 m.

Rio Natura z bilansem 6-7 zajmuje 10. lokatę w lidze.

Przegrał także UCAM Murcia z reprezentantem Polski Thomasem Kelatim. Jego zespół uległ ostatniej ekipie w tabeli La Bruixa d'Or Manresa 68:80. Amerykanin z polskim paszportem punktów nie zdobył, miał trzy zbiórki, asystę i przechwyt. UCAM (7-6) jest ósmy w tabeli.