Jestem pełny podziwu! Po 37 dniach przerwy spowodowanej kontuzją zająć czwarte miejsce to wielki wyczyn. To tylko mógł zrobić podwójny mistrz olimpijski. Przyznam, że nie byłem aż tak wymagający w stosunku do Kamila, który przecież jest właściwie tuż po operacji. On mnie dzisiaj naprawdę zadziwił - powiedział Fortuna.

 

Jego zdaniem Stoch nie tylko ma szanse na zwycięstwo w TCS, ale i może powtórzyć swój sukces z Val di Fiemme, gdzie w 2013 roku na dużej skoczni zdobył złoty medal mistrzostw świata.

 

Chcę mocno wierzyć, że tu jest podobna sytuacja, jak z Małyszem, który wygrał cały turniej w sezonie 2000/01, a także rozpoczynał od czwartej pozycji. Poza tym Stoch jest głodny skakania i w świetnej formie, więc jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to i podczas mistrzostw świata w Falun w lutym może nam sprawić wiele radości - ocenił Fortuna.

 

25 dni po operacji stawu skokowego Stoch zajął czwarte miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Na środę w Garmish-Partenkirchen zaplanowano kwalifikacje do drugiego konkursu TCS.