Członkami organizacji "Sportowcy dla Brazylii" są m.in. byli i obecni piłkarze: Cafu, Kaka, Dani Alves, selekcjoner futbolowej reprezentacji Dunga oraz były kierowca Formuły 1 Rubens Barrichello.

 

Żądamy znacznie więcej szacunku i uwagi wobec wszystkiego, co jest związane ze sportem w Brazylii. To, co się teraz dzieje jest bardzo dalekie od tego. Niestety od lat Ministerstwo Sportu jest przedmiotem politycznych targów. Nie kieruje nim ten, kto jest najlepszy, tylko ten, kto ma odpowiednie poparcie - napisano w oświadczeniu.

 

43-letni Hilton w trakcie politycznej kariery rzadko zajmował się sportem. Tymczasem przyjdzie mu nadzorować przygotowania do letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Jest członkiem Partii Republikańskiej, a resort sportu miał jej przypaść w udziale za sprawne kierowanie przez ostatnie dwa lata... Ministerstwem Rybołówstwa.

 

Rebelo, którego zastąpił, odpowiadał za organizację tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata. Teraz będzie ministrem nauki, technologii i innowacji.