Waczyński lepszy od Lampego. Barca poległa

Adam Waczyński zdobył 15 pkt i poprowadził Rio Natura Monbus Obradoiro do zwycięstwa nad broniącą tytułu FC Barcelona z Maciejem Lampe 79:67 w meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy.

25-letni zawodnik przebywał na parkiecie 26 minut, trafił cztery z pięciu rzutów za trzy punkty, raz za dwa punkty (w pięciu próbach) i jeden z dwóch rzutów wolnych. Miał także trzy asysty, zbiórkę i dwie straty.

Lampe spisał się słabiej od młodszego kolegi z reprezentacji Polski - w 14 minut uzyskał cztery punkty (1/2 za dwa punkty i 2/2 wolne) i miał trzy zbiórki.

Barcelona przegrała po raz czwarty w lidze ACB i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Rio Natura z Santiago de Compostela plasuje się na 9. pozycji z bilansem 7-7.

UCAM Murcia z innym reprezentantem Polski Thomasem Kelatim uległ po dogrywce Herbalife Gran Canaria 85:89. Amerykanin z polskim paszportem zdobył osiem punktów (1/1 za dwa punkty i 2/3 zza linii 6,75 m). UCAM (7-7) jest ósmy w tabeli.

Lider Unicaja Malaga (12 zwycięstw - dwie porażki) pokonał po dogrywce wicelidera Real Madryt (10/4) 99:92.