Trener Łukasz Kruczek, jak poinformował portal skijumping.pl, zdecydował o dwóch zmianach na półmetku rywalizacji. Po konkursach na niemieckich skoczniach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, kadrę opuścili Ziobro i Murańka. W Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia) wystąpią Biegun i Kłusek.

Obaj w tym sezonie już skakali w Pucharze Świata, ale bez sukcesów. W listopadzie 2013 roku, na inaugurację cyklu, Biegun odniósł życiowy sukces, zwyciężając w zawodach pucharowych w Klingenthal (odbyła się wtedy tylko jedna seria). Z kolei Kłusek był niedawno drugi w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu.

Oprócz Bieguna i Kłuska, w Austrii startować będą także: dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

 
W klasyfikacja TCS (po 2 z 4 konkursów) najlepszy z Polaków - Stoch, zajmuje 10. miejsce. Prowadzi Austriak Stefan Kraft, który o zaledwie 1,1 pkt wyprzedza Słoweńca Petera Prevca. Oficjalne treningi i kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku odbędą się w sobotę, 3 stycznia.