Wygrana Krychowiaka, remis Tytonia w Primera Division

Obrońca Celty Carles Planas fauluje pomocnika Sevilli Denisa Suareza

Piłkarze FC Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonali Celtę Vigo 1:0, a Atletico Madryt wygrało z UD Levante 3:1. W innym sobotnim meczu 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Elche CF z Przemysławem Tytoniem w bramce zremisowało z Villareal 2:2.

Punkt wywalczony z Villareal to spora niespodzianka. Goście bowiem ostatnią ligową porażkę ponieśli 2 listopada, ulegając na własnym boisku Valencii 1:3. Od tamtej pory w sześciu spotkaniach Primera Division tylko jedno zremisowali i pięć wygrali. W sobotę wiele wskazywało na kolejny triumf podopiecznych Marcelino Torala.

W 12. minucie Tytonia pokonał Luciano Vietto, a pięć minut później wynik podwyższył Ikechukwu Uche. Kiedy zanosiło się na dotkliwą porażkę gospodarzy, ci odpowiedzieli trafieniami Jonathasa (26) i Victora Rodrigueza (35). Jeden punkt nie poprawił jednak sytuacji Elche CF, które z dorobkiem 11 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Wcześniej FC Sevilla skromnie pokonał u siebie Celtę Vigo 1:0 po bramce Nicolasa Pareji w 32. minucie. Tym samym goście ponieśli szóstą, ligową porażkę z rzędu.

Antoine Griezmann zdobył kolejne dwie bramki dla Atletico Madryt, czym przyczynił się do pokonania na własnym boisku UD Levante 3:1. Tym samym Francuz ma w dorobku już osiem goli w tym sezonie, a Atletico zrównało się punktami z Barceloną (po 38). Jednak ekipa z Katalonii w niedzielę zagra na wyjeździe z Realem Sociedad. Z kolei prow­adzący w tabeli Real Madryt podejmie Valencię.