Polacy za granicą. Koniec sezonu Szczęsnego w Arsenalu?

W lidze angielskiej i szkockiej rozgrywane są mecze w okresie świąteczno-noworocznym. Gdy piłkarze z innych lig odpoczywają od piłki, to zawodnicy w Anglii czy Szkocji pracują pełną parą. W Nowy Rok grali m.in. dwaj kadrowicze Adama Nawałki - Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Obaj niestety nie mogą być zadowoleni z wyników swoich drużyn.

Arsenal w bramce z Wojciechem Szczęsny w noworoczny czwartek przegrał na wyjeździe z rewelacją Premier League Southampton 2:0. Podstawowego bramkarza reprezentacji Polski pokonali Saido Mane oraz Dusan Tadić. W niedzielnym wygranym meczu (2:0) w Pucharze Anglii w bramce Kanonierów przeciwko Hull Cit wystąpił David Ospina.

Wściekly Wenger?

Niektórzy eksperci sądzą, że Szczęsny może w kolejnych spotkaniach ligowych pełnić rolę rezerwowego. Tak przynajmniej twierdzi dziennikarz duńskiej telewizji John Jensen, były pomocnik Arsenalu i reprezentacji Danii. Na twitterze zdradził, że Szczęsny został odsunięty od pierwszego składu swojego zespołu do końca sezonu. Arsene Wenger mial być wściekły za zachowanie Polaka w szatni po końcowym gwizdku. co takiego miał zrobić nasz bramkarz? Nie wiadomo...

Nikt więc tych rewelacji nie potwierdza, ale angielscy dziennikarze przypominają, że Jensen, choć nie przepada za Szczęsnym, "jest w dobrym kontakcie z asystentem Wengera - Stevem Bouldem, a ten nie ma powodu, by go oszukiwać".

W Nowy Rok na boisko wyszedł również inny reprezentacyjny bramkarz Łukasz Fabiański. Jego Swansea City zremisowało na Loftus Road z QPR 1:1. Polaka pokonał holenderski pomocnik Leroy Fer. Beniaminek angielskiej ekstraklasy Leicester City w składzie, którego 90 minut zaliczył Marcin Wasilewski podzieliło się punktami z Liverpoolem. „Lisy” zremisowały 2:2 na Anfield Road, a „Wasyl” został ukarany żółtą kartką.

W Nowy Rok również na szkockich boiskach rozgrywana była kolejka ligowa. W derbach Dundee lepsze okazały się „Mandarynki” w składzie, których wystąpili Radosław Cierzniak i Jarosław Fojut. Dundee United rozgromiło lokalnego rywala Dundee F.C. 6:2, a piątą bramkę dla gospodarzy zdobył polski obrońca Fojut. Rolę zmiennika Cierzniak pełnił inny polski bramkarz Michał Szromnik.

ANGLIA

01.01. - Premier League

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut z QPR (1:1)
Wojciech Szczęsny (Arsenal) – 90 minut z Southampton (0:2)
Marcin Wasilewski (Leicester) – 90 minut z Liverpoolem (2:2)

03.01 - 04.01 - FA CUP

Łukasz Fabiański (Swansea City) - 90 minut na ławce w meczu z Tranmere (6:2)
Artur Boruc (Bournemouth) - poza kadrą na mecz z Rotherham (5:1)
Tomasz Kuszczak (Wolves) – na ławce w meczu z Fulham (0:0)
Marcin Wasilewski (Leicester) - poza kadrą na mecz z Newcastle (1:0)
Radosław Majewski (Huddersfield) - poza kadrą na mecz z Reading (0:1)
Tomasz Cywka (Rochdale) - wszedł w 83. minucie w meczu z Nottingham Forest (1:0)
Wojciech Szczęsny (Arsenal) - poza kadrą na mecz z Hull (2:0)
Bartosz Białkowski (Ipswich) – na ławce w meczu z Southampton (1:1)
Artur Krysiak (Yeovil Town) - na ławce w meczu z Manchesterem United (0:2)
Maksymilian Stryjek (Sunderland) – na ławce w meczu z Leeds United (1:0)

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Estoril) – 90 minut w meczu ze Sportingiem Lizbona (0:3)

HISZPANIA

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Celtą Vigo (1:0)
Przemysław Tytoń (Elche) – 90 minut w meczu z Villarrealem (2:2)
Cezary Wilk (Deportivo) – wszedł w 89 minucie w mecz z Ath. Bilbao (1:0)
Damien Perquis (Betis) – poza kadrą na mecz z Alcorcon (0:0)