Kasai i Hayboeck najlepsi na treningach w Bischofshofen

Japończyk Noriaki Kasai wygrał w Bischofshofen pierwszy poniedziałkowy trening przed kwalifikacjami ostatnich zawodów Turnieju Czterech Skoczni. W drugim najlepszy okazał się wicelider imprezy Austriak Michael Hayboeck.

Najdalej na pierwszym treningu na skoczni im. Paula Ausserleitnera poszybował Kasai lądując na 139 metrze. Kolejne miejsca zajęli Niemcy Richard Freitag (136 m) i Severin Freund (135,5 m).

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch. Odległość 127 m dała mu 13. lokatę. Piotr Żyła był 26. (123 m), Dawid Kubacki - 28. (124), Aleksander Zniszczoł - 44. (121), Krzysztof Biegun - 53. (118,5), a Bartłomiej Kłusek - 56. (118,5).

Zaprezentowało się 75 zawodników. Na rozbiegu nie stanęli prowadzący po trzech konkursach Austriacy Stefan Kraft i plasujący się tuż za nim Michael Hayboeck. Rekordzista skoczni Japończyk Daiki Ito, który 6 stycznia 2005 roku uzyskał tu 143,5 m, tym razem lądował na 133,5 i zajął siódme miejsce.

Na drugim treningu najdalej poszybował Hayboeck - 142 m. Kraft lądował 7,5 m bliżej. Trzecie miejsce przypadło Norwegowi Andersowi Jacobsenowi - 132. Żyła uplasował się na 11. miejscu (126), Zniszczoł na 16. (125), Stoch - 20. (121,5), Kłusek - 26. (122,5), Dawid Kubacki - 33. (118), a Biegun - 37. (117,5).