Szybkie trzy sety, czyli muszynianki triumfują w Pile

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki mecz w Pile rozpoczęły od mocnego uderzenia, gromiąc Naftę w pierwszym secie do 9. W pozostałych dwóch już tak łatwo nie było, ale muszynianki pewnie zgarnęły trzy punkty, umacniając się na drugim miejscu w tabeli Orlen Ligi.

W pierwszym secie kibice w Pile byli świadkami prawdziwego pogromu. Niestety dla fanów PTPS Piła to Mineralne rozbiły drużynę gospodarzy. Polski Cukier Muszynianka Muszyna był w każdym elemencie gry lepszy od gospodyń, które uległy w pierwszej partii 25:9! Końcówkę seta otwarcia przyjezdne rozstrzygnęły grą w bloku. Pilanki nie były w stanie nawiązać nawet przez chwilę wyrównanej walki z siatkarkami z Muszyny.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale ostatecznie to muszynianki były górą. Walka toczyła się do samego końca drugiej partii. W końcówce seta był wynik remisowy (20:20), ale pilanki nie wytrzymały wymiany. Drugi set zakończył się wynikiem 25:22 dla przyjezdnych. Trzeci set okazał się ostatnim. W pierwszej części trzeciej odsłony toczyła się wyrównana gra. W pewnym momencie był remis (11:11), ale w dalszej części muszynianki zostawiły rywalki daleko w tyle i wygrały ostatecznie 25:16.

PGNiG Nafta Piła - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (9:25, 22:25, 16:25)

PGNiG Nafta Piła: Caroline Jarmoc, Marija Milovic, Katarzyna Nadziałek, Justyna Raczyńska, Veronik Skorupka, Magdalena Wawrzyniak - Wolha Pauliukouskaja (libero) - Klaudia Konieczna, Joanna Sobczak, Anna Stencel, Marzena Wilczyńska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Katie Carter, Gabriela Jasińska, Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Ilona Gierak, Kinga Hatala, Justyna Sosnowska