W Hiszpanii biało-czerwoni zagrają z Norwegią (piątek, godz. 18.00) Węgrami (sobota, 18.00) i na koniec z reprezentacją gospodarzy (niedziela, 13.00).


Turniej bardzo mocno obsadzony i całe szczęście jest tylko towarzyski. Ewentualna porażka nie będzie tak bardzo bolała i tylko trzeba by wyciągnąć z niej wnioski, bo człowiek uczy się tylko na błędach. Mam oczywiście nadzieję, że tych porażek nie będzie. Jedziemy wygrywać każdy kolejny mecz –  zapowiada Krzysztof Lijewski.


Dobrą postawę gwarantuje także Karol Bielecki:


Dobrze by było wygrywać. Będziemy robić to, co w naszej mocy, aby ta gra wyglądała jak najlepiej i napawała optymizmem.


Turniej w Oviedo będzie ostatnim sprawdzianem polskich szczypiornistów przed mistrzostwami świata w Katarze (15 stycznia - 1 lutego).


To będzie dobra rozgrzewka przed mistrzostwami w Katarze. Miejmy nadzieję, że uda nam się wejść na te właściwe tory. Nie ma tam drużyn z dolnej półki, tylko sama najwyższa klasa światowa. Miejmy nadzieję, że te mecze dodadzą nam pewności siebie


- ocenia Kamil Syprzak.


Polscy szczypiorniści zaznaczają także, że nie zamierzają wykładać od razu wszystkich kart na stół.


Mamy zamiar grać normalnie, naszą standardową piłkę. Ni e będziemy pokazywać naszych zagrań taktycznych związanych z atakiem, czy obroną. Na to czas przyjdzie w samym Katarze – twierdzi Michał Jurecki.


W mistrzostwach świata w Katarze w pierwszej fazie Polacy zagrają w grupie D z Niemcami (16 stycznia), Argentyną (18), Rosją (20), Arabią Saudyjską (22) i Danią (24 stycznia).


Całe rozmowy z reprezentantami Polski w piłce ręcznej w załączonym materiale wideo.


Transmisje z turnieju w Oviedo w Polsacie Sport.