Dominacja Rosjanek w sprincie podczas Pucharu IBU w biathlonie

Patrycja Hojnisz.

W pierwszym dniu rozgrywanego w Dusznikach Zdrój biathlonowego Pucharu IBU w konkurencji sprintu najlepiej wśród kobiet spisała się Rosjanka Irina Trusowa, a u mężczyzn Niemiec Florian Graf. Polscy reprezentanci zajmowali miejsca w czwartej dziesiątce.

Podium w sprincie kobiet całe należało do Rosjanek. Trusowa świetnie biegła i strzelała i druga na mecie Anna Nikulina straciła do niej aż 46,2 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Jekatierina Jurłowa (53,8 sekundy straty).

Wśród mężczyzn też niemal całe podium zdominowali reprezentanci Rosji. Pierwszy był co prawda Niemiec Florian Graf, ale kolejne dwa miejsca zajęli Aleksiej Sliepow (27,3 sekundy straty) oraz jego rodak Matwiej Jelisew (28,2 sekundy straty).

Polscy zawodnicy zajęli odległe miejsca. Z kobiet najlepiej spisała się Patrycja Hojnisz, która była 37., a wśród mężczyzn Łukasz Szczurek był 40.

W sobotę zawodnicy i zawodniczki będą również rywalizowali w sprincie.