Co z tymi Kogutami? Skuteczny comeback Crystal Palace

Tydzień temu potrafili pięciokrotnie pokonać Thibauta Cortouisa i w znakomitym stylu rozprawić się z najlepszym angielskim zespołem, by dzisiaj bezbarwnie ulec słabszemu Crystal Palace. Tak wygląda codzienność Tottenhamu w bieżącej kampanii. Orły skutecznie odrobiły straty i zdobywają cenne trzy punkty.

Udany debiut w Premier League jako szkoleniowiec Crystal Palace zaliczył Alan Pardew. Niechciany w Newcastle menedżer zaczął budowanie zespołu z przytupem. Po wygranej w Pucharze Anglii w środku tygodnia przyszła pora na rozgrywki ligowe. Gospodarze jednak długo mieli problem ze złapaniem właściwego rytmu gry. Środek pola Kogutów w składzie Stambouli-Dembele-Eriksen sprawiał w pierwszej części gry dużo lepsze wrażenie.

Spotkanie na dobre otworzyło się dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach. Świetną formę strzelecką z ostatnich tygodni kontynuuje Harry Kane. Ulubieniec kibiców zdobył swoją osiemnastą bramkę w sezonie we wszystkich rozgrywkach, a jedynym skuteczniejszym napastnikiem Premier League pod tym względem jest Sergio Aguero. Anglik plasowanym strzałem z linii pola karnego pokonał Juliana Speroniego. 0:1!

Potem było już tylko gorzej. W 68. minucie w pole karne gości wbiegał Joe Ledley, po czym powalony przez interweniującego Stambouliego padł w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Powtórki pokazały, że Walijczyk dodał przy tym upadku wiele od siebie, sytuacja była więc mocno kontrowersyjna. Jedenastkę na wyrównanie pewnie zamienił Dwight Gayle. 1:1.

Na boisku pojawił się Wilfried Zaha, a Crystal Palace było co raz bliżej zwycięskiego trafienia. Udało się to w 80 minucie. Skrzydłowy przebojem wdarł się w pole karne, zgrał futbolówkę w środek pola, a tam efektownym strzałem w długi róg popisał się Jason Puncheon. Hugo Lloris nawet nie drgnął. Trzy punkty po efektownym comebacku trafiają na konto Pardewa i spółki.

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)