Fourcade wygrał sprint w Oberhofie

Lider klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Francuz Martin Fourcade powiększył przewagę nad rywalami, wygrywając w sobotę sprint na 10 km w niemieckim Oberhofie. Drugie miejsce zajął "król" tej dyscypliny Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Zdobywca 13 medali olimpijskich, 93-krotny triumfator zawodów biathlonowego PŚ, stracił do Fourcade'a 4,4 s. Obaj popełnili na strzelnicy po jednym błędzie, ale walczący o czwartą z rzędu Kryształową Kulę Francuz okazał się nieco szybszy w biegu. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Timofej Łapszin.

Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko) i Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) nie liczyli się w walce o czołówkę.

Ze względu na trudne warunki pogodowe, rywalizacja została przesunięta z godziny 12 na 14.30. Na niedzielę zaplanowane są biegi ze startu wspólnego - kobiet na 12,5 km i mężczyzn na 15 km.