Przed emocjami z głównej karty w walce eliminacyjnej na zasadach K-1 Kamil Kaczmarczyk pokonał Jakuba Kozerę. Po zakończeniu walki właściciele Fight Exclusive Night zaskoczyli pozytywnie swoich kibiców prezentując bohaterów wieczoru w niebywale efektowny sposób. Potem było już tylko ciekawiej!

Wszystkie walki toczone na zasadach MMA kończyły się błyskawicznie! Na początek Patryk Paduch w kategorii półśredniej pokonał Antona Shimuka. Polak szybko przeniósł walkę do parteru i konsekwentnie starał się uzyskać pełen dosiad. Cel osiągnął bardzo szybko. Po nieco ponad trzech minutach i dynamicznej serii ciosów Paducha sędzia musiał przerwać pojedynek. Jeszcze krócej trwał kolejny pojedynek, w którym Paweł Kordylewicz poddał Georgiya Budkę dźwignią na staw skokowy.

W kategorii lekkiej Maciej Kruszewski zmierzył się z Yurią Bybochkinem. Zawodnik z Lublina nie tracił czasu i po kilku sekundach sprowadził swojego rywala na matę. Polak przez dłuższą chwilę szukał duszenia trójkątnego, ale nie potrafił zakończyć walki w tej płaszczyźnie. Białorusin przy próbie wstania na nogi nadział się na cios, a chwilę później Kruszewski zasypał Bybochkina gradem ciosów kończąc pojedynek.

Sporo emocji i kontrowersji przyniosło starcie Michała Michalskiego z Adamem Niedźwiedziem. Między zawodnikami iskrzyło już na ceremonii ważenia i kibice liczyli na krawą jatkę w klatkoringu Fight Exclusive Night. Pojedynek efektownie rozpoczął Niedźwiedź, który wyprowadził serię zaskakujących kopnięć, ale już chwilę później nadział się na obszerny prawy wyprowadzony przez Michalskiego. Zawodnik Natal Gold Team zasypywany kolejnymi ciosami starał się jeszcze wrócić do walki, ale rywalizację dość niespodziewanie przerwał sędzia ringowy. Decyzja bardzo dziwna, bo wydawało się, że Niedźwiedź był aktywny i miał szansę "uciec spod topora".

W ostatniej walce na zasadach MMA wątpliwości już nie było. Pojedynek pomiędzy Marcinem Zontkiem, a Krzysztofem Pietraszkiem zakończył się po pierwszej rundzie z powodu kontuzji tego drugiego. Zawodnik z Ełku najprawdopodobniej zerwał jeden z mięśni w lewej ręce i nie był w stanie kontynuować walki. Pietraszkowi należą się jednak spore wyrazy szacunku, bo zdecydował się przyjąć pojedynek na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem gali.

W walkach K-1 komplet zwycięstw odnieśli polscy zawodnicy: Patrycja Krawczyk pokonała Alexandrę Jursovą, Jakub Kozera niejednogłośną decyzją sędziów wygrał z Vilemem Fenclem, a Tomas Gut musiał uznać wyższość Bartosza Muszyńskiego. W ostatnim pojedynku gali Paweł Biszczak znokautował Janu Malkriado Cruza potężnym kopnięciem na wątrobę.

Wyniki gali Fight Exclusive Night 5:

Walka wieczoru K-1:
K-1 77 kg: Paweł Biszczak pokonał Janu Malkriado Cruz przez KO runda 1, 1:48

Walka wieczoru MMA:
MMA 93 kg: Marcin Zontek pokonał Krzysztofa Pietraszkę przez poddanie narożnika (kontuzja nadgarstka) runda 1, 5:00

Pozostałe walki:
K-1 81 kg: Bartosz Muszyński pokonał Tomasza Guta przez jednogłośną decyzję sędziów
MMA 77 kg: Michał Michalski pokonał Adama Niedźwiedzia przez TKO (uderzenia w parterze) runda 1, 1:30
K-1 +91 kg: Jakub Kozera pokonał Vilema Fencla przez jednogłośną decyzję
MMA 70 kg: Maciej Kruszewski pokonał Yuriego Bybochkina przez TKO (uderzenia w parterze) runda 1, 2:09
K-1 55 kg: Patrycja Krawczyk pokonała Alexandrę Jursovą przez jednogłośną decyzję
MMA 77 kg: Paweł Kordylewicz pokonał Georgiya Budko przez poddanie (Taktarov) runda 1, 1:08
MMA 77 kg: Patryk Paduch pokonał Antona Shimuka przez TKO (uderzenia w parterze) runda 1, 3:20

Walka eliminacyjna:
70 kg K-1: Kamil Kaczmarczyk pokonał Jakuba Kozerę przez niejednogłośną decyzję sędziów

 

Retransmisja gali Fight Exclusive Night 5 w poniedziałek 19.01 około godziny 22.40 w Polsat Sport!