Chińscy piłkarze podziękowali Australijczykowi, który… pomógł im wygrać

Piłkarze reprezentacji Chin uczestniczący w Pucharze Azji zaprosili na trening 12-letniego Australijczyka, chłopca od podawania piłek, który podpowiedział ich bramkarzowi, w którą stronę z rzutu karnego będzie strzelać napastnik Arabii Saudyjskiej.

Stephan White stał za bramką Chińczyków podczas całego spotkania rozgrywanego na stadionie w Lang Park. Gdy sędzia, przy remisie 0:0, podyktował w 62. minucie rzut karny dla Arabii Saudyjskiej chiński golkiper spojrzał za bramkę i zapytał 12-latka, w którą stronę ma się rzucić, by obronić strzał Naifa Hazaziego. Chłopak wskazał rezolutnie lewy róg. Wang Dalei posłuchał rady nastolatka i obronił rzut karny.

Całe zdarzenie pokazała telewizja. Ostatecznie Chiny pokonały 1:0 Arabię Saudyjską w Brisbane w swym inauguracyjnym spotkaniu PA w grupie B. Zwycięską bramkę dla zespołu Chin uzyskał w 81. minucie Yu Hai.