"Według mnie, w gronie kandydatów do złotego medalu jest sześć drużyn: Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Polska i Szwecja. Nie można zapominać też o niemieckiej reprezentacji, chociaż została dołączona na zaproszenie (otrzymała dziką kartę od światowej federacji)" - powiedział Dujszebajew, cytowany przez chorwackie media.

 

Poza Niemcami, biało-czerwoni w grupie D zagrają z Danią, Rosją, Argentyną i Arabią Saudyjską. Z kolei broniąca tytułu Hiszpania spotka się w gr. A ze Słowenią, Katarem, Białorusią, Brazylią i Chile.

 

"Trudno będzie Hiszpanom powtórzyć sukces, w ogóle w historii czempionatu udało się to niewielu zespołom. Mój syn Alex w tym sezonie borykał się z kontuzjami, więc tylko pomogę pomodlić się o jego debiut w zawodach rangi MŚ" - dodał szkoleniowiec, który od roku prowadzi Vive Tauron, a niedawno objął też kadrę Węgier.

 

W przeszłości pochodzący z Kirgistanu Dujszebajew senior również występował w reprezentacji Hiszpanii (oraz Rosji). W miniony weekend, podczas turnieju towarzyskiego w Oviedo, Polacy przegrali z mistrzami świata 28:33.