To pierwszy piłkarz, który wzmocnił zespół zimą. Kolcak był zawodnikiem Slovana Bratysława, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Słowacji i raz po puchar krajowy. Występował też w europejskich pucharach i był piłkarzem reprezentacji młodzieżowej. W obecnym sezonie wystąpił m.in. w trzynastu meczach ligowych, w których strzelił dwie bramki, w eliminacja LM i spotkaniach LE. Może występować na pozycji obrońcy lub defensywnego pomocnika.

 

To mój pierwszy transfer zagraniczny i bardzo się z tego cieszę. Wiele dobrego słyszałem o polskiej piłce i mam ogromną motywację do gry tutaj. Miejmy nadzieję, że te pół roku będą jak najlepsze zarówno dla mnie, jak i dla klubu. (…) Już jutro jadę z zespołem na zgrupowanie w Polsce, a później do Turcji. Ten czas trzeba jak najlepiej wykorzystać i to zaprocentuje w lidze – powiedział piłkarz po podpisaniu umowy.

 

Oprócz Słowaka do Jarocina trener Leszek Ojrzyński zabierze: bramkarzy - Michala Peskovica, Richarda Zajaca i Sebastiana Madejskiego, obrońców - Tomasza Górkiewicza, Szymona Jarosza, Adama Pazię, Bartłomieja Koniecznego, Pavola Stanę, Gracjana Horoszkiewicza, Franka Adu Kwame, Piotra Tomasika i Przemysława Gladusa, pomocników - Macieja Iwańskiego, Dariusza Kołodzieja, Adama Deję. Artura Lenartowskiego, Damiana Chmiela, Sylwestra Patejuka, Piotra Malinowskiego, Marka Sokołowskiego, Macieja Felscha, Wojciecha Trochima, Bartosza Śpiączkę, a także napastników - Idrissę Cisse, Roberta Demjana i Krzysztofa Chrapka.

 

Podczas zgrupowania „Górale” rozegrają dwa sparingi. Oba odbędą się w Uniejowie. 17 stycznia ich rywalem będzie Cracovia, a cztery dni później z Zagłębiem Lubin.

 

Tygodniowy pobyt w Jarocinie to pierwsze z dwóch zgrupowań zespołu podczas przygotowań do rozgrywek wiosennych. Kolejne odbędzie się w Larze w Turcji między 24 stycznia i 5 lutego.

 

Podbeskidzie po 19 kolejkach drużyna zajmuje ósmą lokatę z 27 pkt. Zimą z drużyny ubyli obrońca Damian Byrtek, który odszedł do I-ligowego Chrobrego Głogów, a także napastnicy Wojciech Okińczyc, który rozwiązał umowę z klubem, i wypożyczony do Dolcanu Ząbki Sebastian Bartlewski.