15 stycznia 2016 roku w Kraków Arenie zainaugurowane zostaną mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. W meczu otwarcia reprezentacja Polski zmierzy się z jedną z drużyn, które dokoptowane zostaną do grupy A podczas losowania, które odbędzie się w lipcu w Wieliczce. Na rok przed tym spotkaniem rusza projekt, zgodnie z którym co tydzień na antenie Polsat Sport News będzie można zobaczyć odcinek magazynu Polska 2016 zapowiadającego tą historyczną imprezę!

Już w pierwszym odcinku programu pojawią się znakomici goście. Stronę rządową reprezentował będzie minister sportu Andrzej Biernat, który z pewnością oceni stan przygotowań naszego kraju do przyszłorocznego turnieju. Drugim gościem będzie zastępca Dyrektora ds. Sportu w Polsacie - Piotr Pykel. Nie zabraknie także eskperta i komentatora Polsatu Sport, a w przeszłości reprezentanta Polski Artura Siódmiaka. Popularny "Siódym" skupi się raczej na kwestiach sportowych i weźmie pod lupę formę reprezentacji Polski w przeddzień mistrzostw świata w Katarze.

Polacy w pierwszym spotkaniu Mundialu zmierzą się w piątek z Niemcami, których dwukrotnie pokonali w czerwcowych meczach eliminacyjnych. Nasi zachodni sąsiedzi dostali się jednak na mistrzostwa "kuchennymi drzwiami", a ślepy los ponownie połączył ich z naszą kadrą. W czwartkowym magazynie będziemy mogli przekonać się na własne oczy i uszy, jak wygląda aklimatyzacja Polaków w trudnych warunkach i w jakich nastrojach są przed starciem z Niemcami. Świeży meldunek prosto z Kataru przekaże wysłannik Polsatu Sport na mistrzostwa - Tomasz Włodarczyk.

W programie nie zabraknie także materiałów, które przybliżą sympatykom piłki ręcznej imprezę, która już za rok zagości na polskiej ziemi. Jak wygląda oficjalna maskotka turnieju? W jakich miastach rozegrane zostaną mistrzostwa? Ile drużyn będzie walczyło w naszym kraju o prymat na Starym Kontynencie? W czwartkowym magazynie odpowiedzi na te i inne pytania. Zobaczymy także jak wygląda stan przygotowań Polski na rok przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Swój głos w tej sprawie zabierze Marcin Herra - wiceprezes ZPRP i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Euro 2016.

Premierowy - trwający 90 minut odcinek magazynu Polska 2016 w czwartek 15 stycznia o 20:00 w Polsat Sport News!