Norwegowie wygrali sztafetę w Ruhpolding

Ole Einar Bjoerndalen.

Norwegowie wygrali sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Byli minimalnie szybsi od reprezentantów gospodarzy, a trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Polacy zostali zdublowani i zakończyli zmagania na 18. miejscu.

Zwycięska czwórka ze Skandynawii - Ole Einar Bjoerndalen, Erlend Bjoentegaard, Johannes Thingnes Boe i Emil Hegle Svendsen - wyprzedziła o 4,6 s Niemców, którzy z kolei byli o niecałe cztery sekundy szybsi od Rosjan.

Czwarte miejsce zajęli Francuzi, co w dużej mierze zawdzięczają biegnącemu na ostatniej zmianie Martinowi Fourcade. Lider klasyfikacji generalnej PŚ rozpoczynał bieg na ósmej pozycji, ze stratą minuty i kilku sekund do pierwszego wówczas Niemca Simona Schemppa, i odrobił około 40 s.

Rywalizacja sztafet odbyła się po raz trzeci w tym sezonie. W Hochfilzen i w Oberhofie triumfowali Rosjanie.

Polacy biegli w składzie: Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Grzegorz Jakubowicz (obaj BKS WP Kościelisko). Po ósmym strzelaniu mieli ponad pięć minut straty do liderów. Startowało 25 zespołów.