facebook twitter youtube instagram RSS

Policzek od Niemców. Polacy brutalnie zatrzymani na początku MŚ

Polscy szczypiorniści w słabym stylu rozpoczęli MŚ w Katarze. W swoim pierwszym spotkaniu, po złej pierwszej połowie, ulegli Niemcom 26:29. W ten sposób nasi zachodni sąsiedzi zrewanżowali się za porażkę w... eliminacjach do mundialu.

Gdy reprezentacja Polski w czerwcu 2014 roku pokonała Niemców w eliminacjach do MŚ, w kraju naszych zachodnich sąsiadów zapanował smutek, a ze stanowiska selekcjonera zwolniony został Martin Heuberger. Kilka tygodni później Niemcy usłyszeli jednak radosną nowinę: Jedziecie na mistrzostwa w miejsce Australii, której IHF nie dopuściła do udziału w Mundialu. Emocji było jeszcze więcej po tym, jak w wyniku losowania trafili do grupy D - wraz z Polakami!

Teoretycznie więc biało-czerwoni mieli psychologiczną przewagę przed premierowym spotkaniem MŚ. Wszystko jednak miał zweryfikować parkiet w katarskim Lusail, który okazał się wyjątkowo pechowy dla podopiecznych Michaela Bieglera. Po raz ostatni reprezentanci Polski byli na prowadzeniu 3:2 w 4. minucie po trafieniu Krzysztofa Lijewskiego. Później do głosu doszli już jednak Niemcy. W końcówce pierwszej połowy przeciwnicy odjechali nam cztery trafienia i mieli duży handicap przed drugą częścią gry.

Polacy nie poddawali się i po przerwie ruszyli do odrabiania strat. Nawet w podwójnym osłabieniu biało-czerwoni walczyli jak równy z równym i po 10 minutach doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Piotra Chrapkowskiego. Ostatnie 7 minut spotkania należało jednak do Niemców, którzy po bramce Groetzkiego na 29:26 przypieczętowali zwycięstwo w pierwszym meczu na turnieju w Katarze.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w niedzielę o 17:00, a przeciwnikiem biało-czerwonych bedzie Argentyna.

Polska - Niemcy 26:29 (13:17)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Krzysztof Lijewski 7, Michał Jurecki 5, Bartosz Jurecki 3, Kamil Syprzak 3, Michał Daszek 3, Piotr Chrapkowski 2, Karol Bielecki 1, Adam Wiśniewski 1, Mariusz Jurkiewicz 1, Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski, Andrzej Rojewski, Piotr Grabarczyk, Michał Szyba.

Niemcy: Silvio Heinevetter, Carsten Lichtlein – Steffen Weinhold 9, Uwe Gensheimer 7, Patrick Groetzki 4, Martin Strobel 3, Johannes Sellin 1, Patrick Wiencek 1, Hendrik Pekeler 1, Michael Kraus 1, Jens Schoengarth 1, Paul Drux 1, Stefan Kneer, Erik Schmidt, Michael Mueller, Fabian Boehm.

Zapis relacji NA ŻYWO

16:46

W pierwszym swoim meczu na mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Polski szczypiornistów zmierzy się z Niemcami. Zapraszamy na relację NA ŻYWO!

16:50

Na ostatnim Mundialu w Hiszpanii reprezentanci Polski zajęli 9. miejsce, które przyjęte zostało w naszym kraju ze sporym niedosytem. Najlepszy wynik biało-czerwoni osiągnęli 8 lat temu w Niemczech, gdy zajęli miejsce na drugim stopniu podium. W finale Polacy przegrali 24:29 z... Niemcami.

16:53

W grupie D, oprócz naszych zachodnich sąsiadów są także reprezentacje Danii, Rosji, Argentyny i Arabii Saudyjskiej. W pierwszym spotkaniu tej grupy Rosjanie bezproblemowo ograli outsidera z Półwyspu Arabskiego 27:17.

17:08

11:30

Polacy w poprzednim roku mierzyli się z Niemcami dwukrotnie w ramach... eliminacji do MŚ w Katarze. Biało-czerwoni dwukrotnie pokonali naszych zachodnich sąsiadów jedną bramką, najpierw w Gdańsku 25:24, a następnie w Magdeburgu 29:28. Mimo to Niemcy zagrają z Polakami na turnieju, bowiem dostali się do Kataru w miejsce Australii. Zapraszamy do obejrzenia materialu wideo!

17:01

Hymny za nami i za chwilę pierwszy gwizdek sędziowski!

17:03

I POŁOWA

1:0 dla Polski po celnie wykonanym karnym przez Krzysztofa Lijewskiego!

17:04

I POŁOWA 2:1

Krzysztof Lijewski zaskoczył Heinewettera z podłoża! Znowu jesteśmy na prowadzeniu!

17:04

I POŁOWA 2:2

Uwe Gensheimer trafia z karnego i znów mamy remis.

17:06

I POŁOWA 3:3

Na kolejnego gola Lijewskiego bardzo szybko odpowiadają Niemcy.

17:08

I POŁOWA 4:5

JAk to wpadło do polskiej bramki? Sławomir Szmal miał piłkę na rękach, wielka szkoda.

17:09

I POŁOWA 5:6

Kamil Syprzak bardzo ładnie trafił z koła, ale Weinhold ponownie odpowiedział w doskonałym stylu. Na razie Szmal nie zaliczył żadnej udanej interwencji.

17:11

I POŁOWA 6:7

Heinewetter w kapitalnym stylu broni bombę Bieleckiego w krótki róg.

17:13

I POŁOWA 6:8

W końcu dwie kapitalne interwencje Szmala w jednej akcji! Daszek nieskuteczny jednak w ataku, a rywale bez skrupułów wykorzystują okazję do podwyższenia prowadzenia. Michael Biegler prosi o czas.

17:09

Polscy kibice jak zawsze widoczni na trybunach!

17:17

I POŁOWA 7:8

Bardzo długi okres bez rzuconej bramki przerywa Michał Jurecki! W 14 minucie przegrywamy jedną bramką.

17:18

I POŁOWA 7:9

Uwe Gensheimer pokazuje, że jest jednym z najlepszych szczypiornistów świata. Tym razem trafił ze skrzydła.

17:19

I POŁOWA 8:9

Czwarty rzut Lijewskiego i czwarta bramka!

17:20

A "Kasa" fantastycznie broni rzut Groetzkiego z prawego skrzydła!

17:21

I POŁOWA 9:9

Mamy remis! Michał Jurecki!

17:22

Mogliśmy wyjsć na prowadznie, ale Grabarczyk nie złapał piłki w kontrze. Wielka szkoda.

17:24

I POŁOWA 9:10

Niemcy znowu na prowadzeniu, ale Polacy będą grali 2 minuty w przewadze. Pekeler ląduje na ławce kar!

17:25

I POŁOWA 10:10

Daszek trafia z prawego skrzydła w okienko! Chwilę później faul Jurkiewicza i Polak trafia na ławkę kar.

17:09

I POŁOWA 10:12

Jesteśmy cały czas jeden, dwa kroki za Niemcami. Bardzo mocny rzut Weinholda w dolny róg bramki.

17:28

I POŁOWA 11:12

Michał Jurecki pokonuje Heinewettera w osłabieniu!

17:29

I POŁOWA 11:13

W bramce Niemców pojawił się Carsten Lichtlein i od razu zaznaczył swoją obecność ładną paradą!

17:31

I POŁOWA 11:14

Na cztery minuty do końca pierwszej połowy Polacy mają coraz większą stratę. Tym razem Gensheimer wykorzystał czytelne podanie Michała Jureckiego i trafił z kontry.

17:09

I POŁOWA 11:15

Kolejna głupia strata i znów tracimy gola z kontry. Biegler ponownie prosi o czas.

17:34

I POŁOWA 12:15

Wykorzystujemy grę w przewadze! Bartosz Jurecki z koła!

17:36

I POŁOWA 12:16

Schöngarth zmylił Polaków bardzo prostym zwodem i pokonał Szmala.

17:10

I POŁOWa 12:17

Niemcy powiększają przewagę. Gensheimer z karnego.

17:39

I POŁOWA 13:17

Ostatni gol pierwszej połowy autorstwa Bartosza Jureckiego. Polacy do przerwy przegrywają czterema bramkami z reprezentacją Niemiec.

17:43

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wyrównanej gru z obu stron, ale od 10. minuty inicjatywę zaczęli przejmować nasi zachodni sąsiedzi. Lepiej między słupkami spisywał się Silvio Heinewetter, a jego vis a vis Sławomir Szmal miał tylko dwie spektakularne interwencje. Przez większość czasu nie pomagał jednak wydatnie kolegom z obrony. W końcówce Polacy dwukrotnie stracili głupio piłkę i po przerwie muszą wziąć się do odrabiania strat!

17:52

Optymiści z pewnością patrzą na czerwcowe spotkanie z Niemcami w Gdańsku, w którym Polska przegrywała do przerwy 9:12, ale całe spotkanie wygrała 25:24. Czy dzisiaj uda się odrobić kilkubramową stratę?

11:30

Na trybunach Lusail Multipurpose Hall Robert Lewandowski, z którym wczoraj spotkali się reprezentanci Polski. Zobaczcie jak wyglądało spotkanie na szczycie!

17:55

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

17:55

II POŁOWA 14:17

Podobnie jak w pierwszej cześci gry jako pierwszy trafia Krzysztof Lijewski!

17:56

II POŁOWA 15:17

Kamil Syprzak trafia z koła!

17:57

II POŁOWA 15:18

Niemcy zdobywają bramkę, ale tracą Wiencka, który ląduje na ławce kar!

17:58

Jurecki z nieprzygotowanej pozycji rzuca w środek bramki, Broni Lichtlein.

17:59

II POŁOWA 15:19

A Niemcy rzucają nam gola w osłabieniu.

17:59

II POŁOWA 16:19

Błyskawiczna odpowiedź Adama Wiśniewskiego z lewego skrzydła!

18:01

Grabarczyk na ławce kar, po chwili trafia tam także Rojewski...Na szczęście Wyszomirski broni rzut karny!

18:02

KApitalnie broni Wyszomirski. Gensheimer nie ma na razie sposobu na młodego Polaka! Na razie remisujemy w podwójnym osłabieniu!

18:03

II POŁOWA 17:19

Michał Jurecki!!!

18:04

II POŁOWA 18:19

Piotr Chrapkowski wykorzystuje kontrę i tracimy już tylko jedną bramkę do reprezentacji Niemiec! Dagur Sigurdsson prosi o czas!

18:06

II POŁOWA 19:20

Ależ Kamil Syprzak powalczył teraz z obrońcami z Niemiec! I pokonał Lichtleina!

17:10

II POŁOWA 20:20

Znowu Chrapkowski! Mamy wyrównanie!

18:10

II POŁOWA 20:21

Piotr Wyszomirski fantastycznie prezentuje się w drugiej połowie! Tym razem fantastycznie broni rzut z koła!

18:12

Gensheimer nie trafia w bramkę z karnego. Normalniemu się to nie zdarza! Okres bez bramki!

18:14

II POŁOWA 20:22

Ajjj, znowu obudził się Weinhold. Kolejna bramka niemieckiego rozgrywającego!

18:16

II POŁOWA 20:23

Tym razem Lichtlein broni rzut Chrapkowskiego z podłoża, a po chwili bramkę rzuca Gensheimer. Niemcy znowu odjeżdżają Polakom.

18:16

II POŁOWA 21:23

Ale Krzysztof Lijewski nie daje za wygraną. Kolejny gol rozgrywającego Vive!

18:17

II POŁOWA 22:23

Kontra Polaków i Daaaaaaszek!!!

17:10

II POŁOWA 23:24

Michał Jurecki szybko odpowiada na trafienie rywali!

18:19

II POŁOWA 23:25

Przed chwilą Jurecki, a teraz Patrik Groetzki. Znowu dwie bramki straty.

18:19

II POŁOWA

24:25 Brat Michała, Bartosz Jurecki nie chciał być gorszy i także trafił do niemieckiej bramki!

18:20

II POŁOWA 24:25

Szmal broni rzut karny w wykonaniu Groetezkiego!!!

18:22

II POŁOWA 25:25

MichaŁ Jurecki! Na 7 minut przed końcem meczu remisujemy z Niemcami!!!

18:23

II POŁOWA 25:26

Johannes Sellin przełamuje niemoc naszych zachodnich sąsiadów z 7 metra.

18:24

Błąd Polaków w ataku, który w kolejnej akcji wykorzystuje Michael Kraus.

18:24

II POŁOWA 25:27

Lichtlein broni rzut Wiśniewskiego ze skrzydła...

18:26

II POŁOWA 25:28

9 bramka Weinholda w spotkaniu...4 minuty do końca meczu!

18:27

II POŁOWA 26:28

Ufff, bramka Polaków uznana, choć sędziowie mieli wątpliwości! Po chwili Kraus nie trafia z drugiej linii!

18:28

Dwa gole straty i w tym momencie możemy modlić się o remis...

18:29

Trzech zawodników wykluczonych! Dwóch braci Jureckich i Gensheimer na ławce kar!

18:30

II POŁOWA 26:29

Groetzki dobija Polaków... Biegler prosi o czas, chyba zbyt późno...

18:32

Koniec meczu. Polska przegrywa z Niemcami w pierwszym meczu MŚ w Katarze.

18:38

Niestety, sport bardzo często bywa niesprawiedliwy. Polacy, którzy jak najbardziej uczciwie dostali się na Mundial, ulegli Niemcom, którzy przegrali z nami w eliminacjach do turnieju.

18:41

Czego zabrakło Polakom w dzisiejszym meczu? Na pewno stabilizacji gry i wykorzystywania słabych momentów naszego przeciwnika. Przede wszystkim jednak, Niemcy byli dzisiaj bardzo konsekwentni i mieli w swoich szeregach Steffena Weinholda, który rzucił nam aż 9 goli. Nie pomogła nawet doskonała dyspozycja Piotra Wyszomirskiego w drugiej połowie.

18:43

Reprezentanci Polski muszą zatem wyciągnąć wnioski  i w 100 procentach skoncentrowani podejść do kolejnego meczu. W niedzielę o 17:00 zagramy z Argentyną. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania! A dzisiaj dziękujemy już za uwagę!