Twierdząco i tylko jednym słowem francuski szkoleniowiec odpowiedział na pytania, czy Bielik przechodzi obecnie testy medyczne w Arsenalu, czy zostanie zawodnikiem "Kanonierów" i czy kluby doszły już do porozumienia w sprawie wysokości odstępnego. Jego słowa zacytowała oficjalna strona internetowa londyńskiej drużyny.

 

Według angielskich mediów, Arsenal zapłaci mistrzowi Polski za utalentowanego pomocnika ok. 2,4 mln funtów (ok. 13 mln złotych). Informację o transferze potwierdził sam zawodnik, który w czwartek wieczorem udał się do Londynu. Po przejściu testów medycznych, na początku przyszłego tygodnia, ma podpisać kontrakt.

 

Bramkarzem "Kanonierów", którzy zajmują obecnie piąte miejsce w Premier League, jest Wojciech Szczęsny.

 

Bielik urodził się 4 stycznia 1998 roku w Koninie. Przygodę z futbolem rozpoczął w tamtejszym Górniku, a później trafił do Lecha Poznań. W lecie 2014 wywalczył z tym klubem mistrzostwo kraju juniorów, ale krótko potem przeniósł się do Legii. 24 sierpnia zadebiutował w ekstraklasie. Później jeszcze cztery razy pojawił się na boisku w tych rozgrywkach. Raz wystąpił w Lidze Europejskiej. W grudniu pojawiła się oferta z Arsenalu.