Wszyscy Polacy grają w parze z zagranicznymi zawodnikami. Ubiegłoroczny sukces Kubot odniósł w duecie z Robertem Lindstedtem. W tym sezonie Szwed tworzy debel z Marcinem Matkowskim. W Melbourne będą rozstawieni z numerem dziewiątym i na otwarcie czeka ich pojedynek z Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem.

 

Wieloletni partner Matkowskiego - Mariusz Fyrstenberg - w tym roku gra z Meksykaninem Santiago Gonzalezem. W pierwszej rundzie po drugiej stronie kortu staną Kolumbijczyk Santiago Giraldo i Portugalczyk Joao Sousa.

 

Trudne zadanie czeka Katarzynę Piter i Serbkę Bojanę Jovanovski. Przyjdzie im walczyć z grającymi z numerem 10. Węgierką Timeą Babos i Francuzką Kristiną Mladenovic. W parze z tą ostatnią poznanianka, która nie przeszła w Melbourne eliminacji singla, wywalczyła swój jedyny tytuł w imprezie WTA. Dwa lata temu były najlepszym duetem w Palermo.

 

Klaudia Jans-Ignacik i Serbka Andreja Klepac w pierwszej rundzie trafiły na serbsko-hiszpański debel Jelena Jankovic-Arantxa Parra Santonja. Alicji Rosolskiej i mającej polskie korzenie Kanadyjce Gabrieli Dabrowski los przydzielił Carę Black z Zimbabwe i Chinkę Saisai Zheng.

 

W singlu zaprezentuje się troje biało-czerwonych: Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Jerzy Janowicz. Jako pierwsza - w poniedziałek - zagra młodsza z krakowianek.