- Z przyjemnością ogłaszam, iż najbliższe dwa lata reprezentować będę barwy polskiej drużyny KROSS Racing Team wspólnie z Anią Szafraniec, Kornelem Osickim i Bartkiem Wawakiem - poinformowała w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

 

Po dwóch latach występów w Liv Pro XC Team, który w ubiegłym roku zakończył działalność i długich negocjacjach, jedna z najlepszych zawodniczek na świecie dołączyła do ekipy polskiego producenta sprzętu i będzie ścigała się na jego rowerze tej marki.

 

W minionym sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w cross country i tytuł mistrzyni Polski w tej konkurencji. Start w mistrzostwach świata okazał się pechowy - jadąca na medalowej pozycji Włoszczowska w końcowej fazie wyścigu złapała gumę i straciła szansę na podium.

 

- O szczegółach naszych rozmów, moich motywach powrotu do kraju i podjęcia współpracy z firmą KROSS oraz wspólnych planach na najbliższe dwa lata dowiecie się więcej na początku lutego, na kiedy to jest planowana prezentacja drużyny - napisała utytułowana zawodniczka na swoim profilu w serwisie społecznościowym.

 

Szefowie zespołu stawiają sobie za cel uzyskanie przez członków grupy kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

 

Skład ekipy na sezon 2015, obok Włoszczowskiej, wzmocnił kolarz młodego pokolenia Bartłomiej Wawak, mistrz Europy kategorii U23 z 2013 r, szósty zawodnik ostatnich mistrzostw świata w maratonie MTB. W zespole jeździć będą wciąż Anna Szafraniec–Rutkiewicz oraz Kornel Osicki.