Kasperczak zaczyna od remisu

Prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Mali zremisowała w Malabo z Kamerunem 1:1 (0:0) w meczu grupy D piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Takim samym rezultatem zakończyło się wcześniejsze spotkanie tej grupy Wybrzeża Kości Słoniowej z Gwineą.

Podopieczni polskiego szkoleniowca objęli prowadzenie w 71. minucie. kiedy to Sambou Yatabare posłał piłkę płaskim strzałem między nogami kameruńskiego bramkarza.

Rywale odpowiedzieli 12 minut później. Po podaniu z głębi pola, Ambroise Oyongo Bitolo perfekcyjnie przyjął w biegu piłkę w polu karnym i z kilku metrów trafił do siatki. Obrona reprezentacji Mali, która do tej pory nie popełniła praktycznie żadnego błędu, w tej sytuacji wyraźnie straciła czujność.

W doliczonym czasie lider malijskiej drużyny Seydou Keita trafił do bramki rywali, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

W pierwszym wtorkowym meczu w grupie D Wybrzeże Kości Słoniowej również zremisowało w Malabo z Gwineą 1:1 (0:1).

Do ćwierćfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z czterech grup. Finał zaplanowano na 8 lutego w Bacie.

Wynik meczu grupy D:

Mali - Kamerun 1:1 (0:0).

Bramki: dla Mali - Sambou Yatabare (71); dla Kamerunu - Ambroise Oyongo Bitolo (83).