W sparingowym meczu rozegranym na sztucznym boisku w Bełchatowie piłkarze występującego w ekstraklasie PGE GKS wygrali z pierwszoligowym GKS Katowice 4:1 (3:1).

 

Był to ostatni sprawdzian piłkarzy z Bełchatowa przed wyjazdem na zgrupowanie. W czwartek podopieczni trenera Kamila Kieresia przed południem spotkają się na treningu, a w nocy wyjadą do Berlina, skąd odlecą do Turcji.

 

Od 23 stycznia do 4 lutego bełchatowianie będą przebywać w Miracle Resort Hotel w Antalyi. Podczas zgrupowania w meczach kontrolnych zmierzą się z: chorwackim RNK Split (25 stycznia), serbskim FK Rad Belgrad (29 stycznia), kazachskim FK Taraz (2 lutego) i słoweńskim NK Maribor (3 lutego).

 

PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 (3:1)


Bramki: dla PGE GKS Bełchatów - Kamil Wacławczyk (7), Adrian Frańczak (11, samobójcza), Paweł Baranowski (16), Bartosz Ślusarski (60); dla GKS Katowice - Grzegorz Goncerz (44, z karnego).


***

 

Piłkarze Wisły Kraków w swoim pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej zwyciężyli inny zespół ekstraklasy - Piast Gliwice 2:0 (0:0). Mecz rozegrano w centrum treningowym Wisły w podkrakowskim Myślenicach.

 

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:0 (0:0)

Bramki: Łukasz Garguła (67) i Łukasz Burliga (82).***

 

Piłkarze Ruchu Chorzów pokonali w sparingu drugoligowy Rozwój Katowice 2:1 (2:1).

W zespole chorzowskim zagrał testowany lewy obrońca Paweł Oleksy, który ostatnio występował w pierwszoligowym Zagłębiu Lubin. Na tej pozycji jest w Ruchu wakat po sprzedaży kilka dni wcześniej Daniela Dziwniela do szwajcarskiego FC Sankt Gallen.

 

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 2:1 (2:1)

Bramki: Mateusz Kwiatkowski (29) i Marek Zieńczuk (38) - Ruch, Sebastian Gielza (34) - Rozwój.