Znamy pierwsze pary 1/8 finału MŚ

Piłka ręczna

Ostatnie spotkania w grupach A i B przyniosły odpowiedzi na najważniejsze pytania. W końcu poznaliśmy pierwsze pary 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze.

Duże problem w odniesieniu zwycięstwa mieli Katarczycy, którzy mieli pewnie wygrać i zająć drugie miejsce w grupie – tuż za Hiszpanią. Gospodarze mundialu do przerwy przegrywali jednak z Białorusią aż 7:12! Dopiero w drugich trzydziestu minutach coś drgnęło i wynik zaczął szybko zmierzać ku normalności. Niewątpliwie pomogły w tym liczne wykluczenia, które dostawali rywale. Ostatecznie drugą część Katarczycy wygrali aż 19:10, a cały mecz 26:22.

Rywalem gospodarzy w 1/8 finału będą Austriacy, którzy w ostatnim meczu fazy grupowej przegrali z Macedonią 31:36. Dużą rolę – podobnie jak w pierwszym opisywanym meczu – odegrały dwuminutowe kary.  Podopieczni Patrekura Johannessona atakowali ze zdwojoną agresją, przez co rywale często grali w przewadze, a do tego wykonywali rzuty karne. Te znakomicie wykonywał Kiril Lazarov – najlepszy gracz meczu.

W rezerwowym składzie na mecz z Bośnią i Hercegowiną wyszli Chorwaci. Nie przeszkodziło to i im w odniesieniu pewnego zwycięstwa 28:21. Już do przerwy prowadzili wyraźnie – 17:8. W drugiej połowie Bośniacy zdobyli kilka bramek, lecz wtedy kontrolę przejęli faworyci. To był prawdziwy pokaz siły.

Rywalem w 1/8 finału będzie Brazylia. Canarinhos po dramatycznym spotkaniu pokonali Chile 30:22. Choć wynik wcale nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. Zwłaszcza w pierwszej połowie, którą wygrali Chilijczycy – 14:13. Dopiero w ostatnich 10 minutach meczu Brazylijczycy rzucili aż 7 bramek z rzędu przy żadnej rywali!

Najlepsza w grupie A okazała się Hiszpania, która w ostatniej serii gier ograła Słowenię 30:26. Podopieczni Manolo Cadenasa rozpędzają się powoli. Może nie grają tak porywająco, jak zwykle, ale punkty inkasują. Komplet zwycięstw mówi za siebie… Teraz na mistrzów świata czeka Tunezja, która wygrała z Iranem 30:23. Słowenia tymczasem w 1/8 finału zmierzy się z Macedonią.