Ciężka przeprawa Resovii

Liderujący tabeli PlusLigi siatkarze Asseco Resovii Rzeszów mieli nieoczekiwanie ciężką przeprawę we własnej hali w starciu z Cerradem Czarnymi Radom. Gospodarze przegrywali po trzech setach 1:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym zwyciężyli 15:12. MVP spotkania wybrany został Piotr Nowakowski.

W pierwszej partii faworyzowani gospodarze nie zdołali wypracować sobie kilkupunktowej zaliczki, a przed drugą przerwą prowadzenie nieoczekiwanie uzyskali siatkarze z Radomia (15:16). Końcówka przyniosła emocje. Najpierw dwa punkty przewagi wypracowali goście (21:23), wicemistrzowie Polski wyrównali (23:23), ale dwie ostatnie piłki padły łupem radomian. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Mikko Oivanen, a  Wojciech Żaliński asem serwisowym ustalił wynik tej odsłony.

W drugiej odsłonie, po skutecznym ataku Marko Ivovicia gospodarze mieli już trzy punkty zaliczki (11:8), ale goście szybko odrobili straty, a po autowym ataku Paula Lotmana wyszli nawet na prowadzenie (12:13). Wynik długo oscylował wokół remisu (18:18, 22:22, 24:24), a o zwycięstwie Resovii zadecydowała rywalizacja na przewagi. Decydujące punkty dla miejscowych wywalczył Rafał Buszek. W środkowej części trzeciej odsłony kilkupunktową zaliczkę wypracowali goście (10:13, 14:16 - na drugiej przerwie po zablokowaniu ataku Jochena Schoepsa). Radomianie potrafili utrzymać przewagę do końca tej partii. Zmarnowana zagrywka Piotra Nowakowskiego przyniosła im piłkę setową (19:24), a w kolejnej akcji Wojciech Żaliński zablokował atak Jochena Schoepsa.

Radomianie prowadzili w jaskini lwa, ale gospodarze nie chcieli się z tą sytuacją pogodzić. Czwartą partię, mimo początkowej przewagi gości (2:3, 5:6) szybko rozstrzygnęli na swą korzyść. Siatkarze Czarnych pomogli gospodarzom w wypracowaniu przewagi popełniając w tej partii wiele błędów. Po autowych atakach Mikko Oivanena Resovia prowadziła (14:9). Na drugiej przerwie, po autowej zagrywce Daniela Plińskiego gospodarze mieli pięć punktów zaliczki. Końcówka seta była jednostronnym widowiskiem. Skuteczny atak Nikołaja Penczewa dał Resovii piłkę setową, a skuteczny blok Fabiana Drzyzgi zakończył seta.

O wyniku miał więc zadecydować tie-break. Lepiej rozpoczęli go goście, którzy utrzymywali przewagę przy zmianie stron (1:3, 5:5, 7:8 - po skutecznym ataku Wojciecha Żalińskiego). Wyrównana walka utrzymywała się do stanu 11:11, a w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydujące punkty dla Resovii zdobył Nikołaj Penczew.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:2 (23:25, 26:24, 19:25, 25:14, 15:12)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Paul Michael Lotman, Piotr Nowakowski, Jochen Schoeps - Krzysztof Ignaczak (libero) - Rafał Buszek, Russell Holmes, Nikolaj Penczew.
Cerrad Czarni: Lucas Kampa, Mikko Oivanen, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Dirk Westphal, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Bołądź, Kamil Gutkowski, Michał Kędzierski, Jakub Wachnik.