Planowe wygrane Zagłębia i Pogoni

Piłka ręczna

KGHM Zagłębie Lubin i Pogoń Baltica Szczecin miały wygrać. I wygrały. Choć te drugie z wielkimi problemami, bo w pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

Nie było niespodzianki w meczu między Piotrcovią a KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Historia, miejsce w tabeli – po prostu wszystko przemawiało za Zagłębiem. Choć oba zespoły popełniły mnóstwo szkolnych błędów, to ostatecznie przeważyło i doświadczenie, i większe umiejętności. Przyjezdne wygrały 24:19.

Już po kilku minutach zawodniczki z Lubina pokazały, kto jest lepszy. Prowadzenie 5:1 sprowadziło kibiców, którzy marzyli o sensacji, na ziemię. Dopiero po chwili coś się zacięło. W pewnym momencie zrobiło się nawet tylko 9:10, ale ostatecznie na przerwę Zagłębie schodziło z przewagę pięciu bramek. W drugich trzydziestu minutach emocji nie było. Piotrcovia chciała, ale nie umiała, a lubinianki już szachowały siłami. To właśnie dlatego w drugiej połowie padło tylko 18 bramek…

Dwa punkty dopisała też Pogoń Baltica Szczecin. Choć pierwsza połowa zupełnie na to nie wskazywała, bo outsider Superligi SPR Olkusz prowadził 17:16! A przecież przed tym meczem zgromadził zaledwie 3 punkty po jednym zwycięstwie i jednym remisie! Dopiero po przerwie faworytki ruszyły do ataku i całkowicie zdominowały gospodynie. Ostatecznie wygrały wysoko, bo aż 38:27!

W trzecim sobotnim meczu KPR Jelenia Góra przegrał ze  Startem Elbląg 31:35.