Schempp najlepszy w biegu na dochodzenie

Simon Schempp triumfował w biegu na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie, minimalnie wyprzedzając Austriaka Simona Edera. Dwa dni wcześniej Niemiec wygrał sprint na 10 km. Sobotnia konkurencja odbyła się bez Polaków.

Dzięki zwycięstwu w czwartek Schempp wypracował sobie 14 sekund przewagi nad najlepszym z rywali - Rosjaninem Jewgienijem Garaniczewem.

W sobotę Niemiec - mimo dwóch niecelnych strzałów na 20 prób - znów był pierwszy, odnosząc trzecie pucharowe zwycięstwo w tym sezonie, a piąte w karierze.

Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo. Był lepszy od drugiego na mecie Edera zaledwie o 0,1 s, a trzeci w klasyfikacji Garaniczew stracił do niego 1,1.

Bardzo niewiele do miejsca na podium zabrakło doświadczonemu Ole Einarowi Bjoerndalenowi. Słynny Norweg zajął czwarte miejsce (bezbłędny na strzelnicy), ze stratą 1,9 s.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Francuz Martin Fourcade, który po słabszym występie w czwartkowym sprincie (dopiero 25. miejsce) spisał się świetnie w sobotę. Strzelał bezbłędnie i przesunął się na piątą pozycję.

Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) i Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) zajęli w czwartek miejsca poza pierwszą sześćdziesiątką, dlatego nie mogli wystąpić w sobotnim biegu na dochodzenie.