Michał Sołowow ósmy w 50. Rajdzie Arctic

Moto

Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta R5) zajęli ósme miejsce w klasyfikacji generalnej 50. Arctic Lapland Rally w Finlandii. Odbywające się na dalekiej północy zawody wygrał Fin Juha Salo (pilot Marko Salminen) jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX.

Sołowow z Baranem okazali się najlepszą zagraniczną załogą w zdominowanej przez lokalnych kierowców imprezie. Na starcie stanęło 150 samochodów, a gościem specjalnym był Heikki Kovalainen, zwycięzca Grand Prix Węgier z 2008 roku, były kierowca McLarena i Lotusa w wyścigach Formuły 1.

Ekstremalne zimowe warunki oraz przepiękne, wymagające trasy. Temperatura dochodziła do minus 25 stopni. Wystartowaliśmy Fordem Fiesta R5, przygotowanym przez Akademię C-Rally. To bardzo dobry samochód, niewiele różniący się od Fiesty WRC. Niskie temperatury i wysoka wilgotność były dla „R5-tki” prawdziwym testem.(...) Jesteśmy zadowoleni, bo był doskonały trening przed Rajdem Szwecji... - powiedział Michał Sołowow.