PNA: Szalony finisz i awans Kongo

Piłkarze Konga wygrali w Ebebiyin z Burkina Faso 2:1 w ostatnim meczu grupy A i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki, który odbywa się w Gwinei Równikowej.

Fabrice N'Guessi zwycięską bramkę zdobył w 88. minucie głową. Akcja zaczęła się od rzutu wolnego, który obronił bramkarz Burkiny Faso Germain Sanou. Piłkę odbił jednak tak niefortunnie, że trafiła prosto do N'Guessi'ego.

Dwie minuty wcześniej z wyrównującego gola cieszyli się zawodnicy Burkina Faso. W ich szeregach do 58. minuty na murawie znajdował się Prejuce Nakoulma, były zawodnik m.in. Górnika Łęczna, Widzewa Łódź i Górnika Zabrze, który obecnie występuje w tureckim klubie Mersin Idman Yurdu. Trochę dłużej, bo do 73. minuty, grał Abdou Razack Traore, były piłkarz Lechii Gdańsk.

Kongo zajęło pierwsze miejsce w grupie A z siedmioma punktami. Drugim zespołem, który awansował do ćwierćfinału jest Gwinea Równikowa. Finał odbędzie się 8 lutego w Bacie.

Kongo - Burkina Faso 2:1 (0:0).

Thievy Bifouma (51), Fabrice N'Guessi (88) – Aristide Bance (86).