W polskiej drużynie, która w pierwszej rundzie w grupie D zajęła trzecie miejsce, zabraknie jednego z podstawowych rozgrywających Krzysztofa Lijewskiego. Zawodnik Vive Tauronu Kielce ma kontuzjowaną stopę.

 

Pod znakiem zapytania stoi także występ Piotra Chrapkowskiego, Roberta Orzechowskiego i w mniejszym stopniu Mariusza Jurkiewicza. Z kolei w ekipie rywali może nie pojawić się na boisku prowadzący grę Szwedów i ich największa gwiazda Kim Andersson, który uskarża się na uraz barku.

 

Zwycięstwo w tym spotkaniu nie tylko zadecyduje o wejściu do ćwierćfinału, lecz także w perspektywie może przybliżyć do igrzysk w Rio de Janeiro. Mistrz świata bezpośrednio awansuje do turnieju olimpijskiego, a drużyny z miejsc 2-7 będą miały prawo startu w turniejach kwalifikacyjnych.

 

Przegranemu zespołowi pozostanie jeszcze jedna olimpijska szansa – przyszłoroczne mistrzostwa Europy, których gospodarzem (15-31 stycznia) będzie Polska. Mistrz kontynentu także zagra w Brazylii, a dwie inne ekipy, które tego nie wywalczą w MŚ 2015, otrzymają szansę startu w eliminacjach.