Dodatkowa porcja sportów walki przyniosła jak zawsze wiele ciekawych opinii. Co trener Łapin sądzi o wyjeździe Artura Szpilki do Stanów Zjednoczonych i jego nowym szkoleniowcu? Jak eksperci ocenili występ nowego mistrza Deontaya Wildera? Co przyniesie gala w Toruniu i o czym marzy Krzysztof Głowacki? Obejrzyj Puncher Extra Time!

Krzysztof Głowacki już w sobotę zmierzy się z Nurim Seferim w walce, która wyłoni zawodnika do eliminatora o pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. "Główka" stoi przed wielką szansą i zapowiada świetną dyspozycję. W Polsce jego osoba nie cieszy się wielką popularnością, ale sam pięściarz wierzy, że dobre pojedynki ściągną kibiców na jego występy. Bokser myśli również o podbijaniu zagranicznych ringów.

- Często się zastanawiam nad wyjazdem i myślę, że na Wyspach mógłbym wypełnić niejedną halę. Tam mieszka wielu polskich kibiców i wspólnie z Tonym Bellew przyciągnęlibyśmy sporo osób, ale na razie skupiam się na pojedynku z Nurim Seferim - powiedział Krzysztof Głowacki.

W Puncher Extra Time powróciliśmy również do zmagań, które miały miejsce za oceanem. Eksperci w studiu byli zawiedzeni postawą bokserów kategorii ciężkiej Wildera i Stiverne'a. Janusz Pindera z Fiodorem Łapinem zgodnie stwierdzili, że wśród ciężkich można znaleźć kilku zawodników o wyższych umiejętnościach niż nowy mistrz świata.

Zgadzam się z Fiodorem, że Aleksander Powietkin czy mądrze walczący Tyson Fury są lepszymi pięściarzami od Wildera.  Po jego zwycięstwie na pewno ożywi się środowisko pięściarskie za oceanem, ale jego promotorzy nie powinni doprowadzać do konfrontacji z Władimirem Kliczko - zaznaczył Janusz Pindera.

Eksperci nawiązali również do pięściarstwa kobiecego. Ewa Piątkowska w błyskawicznym tempie rozwija swoje umiejętności i marzy o walce mistrzowskiej. Czy "Tygrysica" może osiągnąć swój cel w najbliższym czasie? Na jej drodze stanie 31 stycznia doświadczona Sabrina Giuliani.

-  Ewa teraz powalczy z doświadczoną zawodniczką. Widzę ją na treningach i Ewa naprawdę robi duże postępy. To jest budujące, a ona sama już myśli o mistrzostwie świata - ocenił Łapin.

Ronnie Shields dobrym wyborem Szpilki?

Od kilku tygodni wiemy już kto będzie nowym szkoleniowcem Artura Szpilki. Ronnie Shields w świecie bokserskim jest bardzo szanowanym trenerem, ale w mediach często go nie widzimy. Czy to dobry ruch Artura i jego promotorów i jak długo zajmie droga polskiego pięściarza na szczyt rankingów wagi ciężkiej. Całą sytuację skomentował poprzedni opiekun Szpilki, Fiodor Łapin.

- Ja nie przepadam za trenerami medialnymi, a Shields taki nie jest. Dobrze zachowuje się w ringu i szanuje swoich zawodników. Jest wielkim autorytetem i takiego szkoleniowca potrzebuje Artur Szpilka. Na razie Artur powinien poznawać USA i dla niego to sprawdzian charakteru - skomentował szkoleniowiec.

Co więcej powiedzieli eksperci w studiu Polsatu? Obejrzyj Puncher Extra Time w załączonym materiale wideo!