Złoty medal Cieślara, brązowy Wantuloka

Adam Cieślar.

Adam Cieślar, student Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie, zawodnik KS Wisła, wywalczył na Słowacji złoty medal 27. Zimowej Uniwersjady w kombinacji norweskiej. Trzecie miejsce zajął Mateusz Wantulok (AWF Katowice/AZS AWF).

To drugi złoty medal Cieślara, który w poniedziałek triumfował w zawodach rozgrywanych metodą Gundersena. Tym razem zawodnicy najpierw biegli ze startu wspólnego na 10 km, a ich czasy zostały przeliczone na punkty. Potem oddali jeszcze po dwa skoki.

Na trasie najszybszy był Niemiec David Welde. Cieślar był drugi, ze stratą 39,3 s. Na skoczni musiał odrobić 9,8 pkt. Polak uczynił to z nawiązką. W pierwszej serii zanotował czwartą odległość, a w drugiej siódmą. Welde skakał znacznie słabiej i w sumie przegrał z Polakiem o 6,6 pkt.

Wantulok po biegu był dopiero 16. W skokach jednak dwukrotnie uzyskał drugi wynik i cieszył się z brązowego medalu.

Na ósmej pozycji uplasował się Paweł Słowiok (AWF Katowice/AZS AWF), a na 23. Wojciech Marusarz (AWF Katowice/AZS Zakopane).

Pierwsza część 27. Zimowej Uniwersjady potrwa w Szczyrbskim Jeziorze i Osrblie do 1 lutego. Polacy wystąpią na Słowacji w biegach (13 zawodników), biathlonie (9), skokach (6) i kombinacji norweskiej (5). Druga część odbędzie się w hiszpańskiej Grenadzie od 4 do 14 lutego.