Biathloniści rywalizują w ME. Od soboty w Polsacie Sport!

Czy Weronika Nowakowska-Ziemniak sięgnie po medal ME?

Mateusz Janik zajął siódme miejsce w sprincie juniorów na 10 km podczas biathlonowych mistrzostw Europy w Otepaeae. Wygrał Francuz Fabien Claude. Wśród juniorek na 7,5 km dwunasta była w Estonii Kinga Mitoraj, triumfowała Ukrainka Anastazja Merkuszyna.

Claude pokonał trasę sprintu w czasie 24.26,4 (nie pomylił się ani razu na strzelnicy). Janik, który zaliczył jedno pudło, stracił do Francuza 1.05,8. Dwa dni wcześniej, w biegu indywidualnym na 15 km, był 23.

W piątkowej konkurencji wystąpiło jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Rafał Penar zajął 20. miejsce - strata 2.41,8 (dwie karne rundy), a Bartłomiej Filip 24. - strata 2.57,0 (1).

W sprincie juniorek na 7,5 km triumfatorka Merkuszyna, bezbłędna na strzelnicy, uzyskała 21.56,3. Mitoraj, która miała trzy niecelne strzały, straciła do niej prawie dwie minuty (1.57,1). Beata Lassak zajęła 28. miejsce - strata 3.06,0 (3).

W środę Mitoraj w biegu indywidualnym na 12,5 km uplasowała się na 10. pozycji. Lassak była wówczas piętnasta.

Transmisje z ME w biathlonie w Polsacie Sport! Już w sobotę biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn. Zapraszamy!