Remis Lechii w meczu z Benfiką

Piłkarze ekstraklasowej Lechii Gdańsk zremisowali 1:1 (1:1) z trzecim zespołem pierwszej ligi Angoli - Benfiką Luanda. Gola dla gdańszczan strzelił Kevin Friesenbichler. Był to drugi sparing rozegrany przez biało-zielonych podczas zgrupowania w Hiszpanii.

Trener Lechii Jerzy Brzęczek wymienił po przerwie wszystkich zawodników z pola, a całe spotkanie rozegrał jedynie bramkarz Dariusz Trela. W pierwszej połowie na boisku pojawił się Sebastian Mila, dla którego był to inauguracyjny występ w barwach gdańskiego zespołu. Nie zagrał natomiast testowany brazylijski środkowy obrońca Gerson.

W pierwszym meczu kontrolnym w trakcie zgrupowania w Hiszpanii biało-zieloni pokonali 2:1 trzecią drużynę ukraińskiej ekstraklasy Dnipro Dniepropietrowsk. W poniedziałek, czyli dzień przed wyjazdem do domu, Lechia zmierzy się z wicemistrzem Korei Południowej Suwon Samsung Blue Wings.

We wcześniejszych sparingach, rozegranych podczas obozu w Turcji, gdańszczanie pokonali 1:0 11. drużynę tureckiej ekstraklasy Akhisar Belediyespor oraz 4:1 lidera rosyjskiej pierwszej dywizji Anży Machaczkała, a ponadto przegrali 1:3 z trzecioligowym niemieckim zespołem Chemnitzer FC. Z kolei przed wyjazdem do Kadyksu zremisowali 0:0 z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.