Roma wywiesza białą flagę? Czwarty z rzędu remis rzymian

Miało być przerwanie hegemonii Juventusu, drużyna Rudiego Garcii rosła w oczach z miesiąca na miesiąc, a rzeczywistość okazała się okrutna. Wicemistrz Włoch traci punkty w czwartym kolejnym meczu z rzędu, sensacyjnie remisując u siebie z Empoli 1:1.

Nic w tym meczu nie układało się po myśli Wilków. W 25. minucie z boiska z urazem zszedł Juan Iturbe, a na siedem minut przed zmianą stron z boiska wyleciał Kostas Manolas. Grek powalił w polu karnym uciekającego po kontrze Riccardo Saponarę i ujrzał czerwony kartonik. Pewnym egzekutorem jedenastki był Massimo Maccarone, a Roma była pod ścianą.

Mały promyk nadziei przyszedł tuż przed przerwą. Saponara, który wcześniej załatwił gościom prowadzenie i przewagę, tym razem… dostał dwie żółte kartki w dwie minuty. Siły wyrównane, drugie 45 minut były szansą dla rzymian na odrobienie strat.

Tak też się stało, w 57. minucie piękną akcję zespołową po dograniu Miralema Pjanicia precyzyjnie zakończył Maicon. Nic jednak więcej gospodarzom tego dnia nie wyszło. To kolejny niekorzystny rezultat, a Juventus w razie jutrzejszej wygranej w Udinese zwiększy przewagę do dziewięciu punktów.

AS Roma - Empoli 1:1 (0:1)