Wybrzeże Kości Słoniowej w finale PNA

Gervinho strzela gola na 2:1

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej awansowali do finału Pucharu Narodów Afryki. W środowym meczu półfinałowym w Bacie pokonali Demokratyczną Republikę Konga 3:1 (2:1).

Zespół Wybrzeża Kości Słoniowej objął prowadzenie w 21. minucie za sprawą Yaya Toure, który sprzed linii pola karnego trafił do bramki po piekielnie mocnym strzale. Choć piłka zmierzała w środek bramki i pod poprzeczkę, bramkarz nie był w stanie jej odbić.

Niespełna trzy minuty później doszło do wyrównania, po tym jak Dieumerci Mbokani skutecznie egzekwował "jedenastkę". Chwilę wcześniej Eric Bertrand Bailly zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut karny.

Cztery minuty przed przerwą ekipa "Słoni" ponownie wyszła na prowadzenie, kiedy po kontrataku do bramki trafił Gervinho. W 68. minucie z zamieszania w polu karnym skorzystał Wilfried Kanon i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.

W drugim półfinale, w czwartek w Malabo, Ghana zmierzy się z gospodarzem imprezy Gwineą Równikową.

Demokratyczna Republika Konga - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:3 (1:2)

Bramki: dla DR Konga - Dieumerci Mbokani (24-karny); dla WKS - Yaya Toure (21), Gervinho (41), Wilfried Kanon (68).