Zwycięstwo Buffalo Sabres po serii 14 porażek

Hokeiści Buffalo Sabres wygrali na wyjeździe z Montreal Canadiens 3:2 i przerwali najdłuższą serię porażek w historii klubu - 14. Bohaterem spotkania został Brian Gionta, który strzelił zwycięską bramkę.

Dobrze spisał się także bramkarz Buffalo Jhonas Enroth, który obronił 32 uderzenia. Sabres wygrało pierwszy mecz od 27 grudnia.

Dużo rozmawialiśmy w szatni. Wiedzieliśmy, że stać nas na zwycięstwa, ale ciągle coś się nie udawało. Nareszcie zdołaliliśmy przerwać złą passę - skomentował Gionta.

Do negatywnego rekordu NHL brakowało im już tylko trzech porażek. 17 przegranych z rzędu zanotowali hokeiści Washington Capitals w sezonie 1974/75 i San Jose Sharks - 1992/93.

Słyszeliśmy o tym i chcieliśmy za wszelką cenę uniknąć znalezienia się w tym gronie. Wszyscy wierzyliśmy, że Montreal jest zespołem, który możemy pokonać. Już dwa razy wygraliśmy z nimi w ubiegłym roku, a przecież niewiele się od tego czasu zmieniło. Może ta wiara nam teraz pomogła - powiedział Enroth.