Hit Orlen Ligi: Atomówki w formie, Mineralne w kryzysie

Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot zasłużenie zwyciężyły 3:1 (25:18, 25:21, 16:25, 25:23) w wyjazdowym spotkaniu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Atomówki utrzymały pozycję wicelidera Orlen Ligi, a dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego była to już trzecia porażka w lidze z rzędu.

Drużyny Aromu Trefl Sopot oraz Muszynianki Muszyny w bieżących rozgrywkach toczą walkę o fotel wicelidera. W ostatnim czasie lepiej radzą sobie podopieczne Lorenzo Micelliego, które zepchnęły na trzecią lokatę ekipę Mineralnych. Sopocianki spisują się znakomcie, a zawodniczki z Muszyny wyraźnie nie radzą sobie w sytuacji, gdy stawiane są w pozycji faworytek. Podopieczne Bogdana Serwińskiego w piątek miały obiecywały walkę o odzyskanie pozycji wicelidera.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Na nieznaczne prowadzenie wyszły zawodniczki Trefla Sopot, ale gospodynie długo nie pozwalały im odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Skutecznie w ataku
Atomówek prezentowała się Britnee Cooper, a Mineralne zaczęły mieć z upływem czasu coraz więcej problemów z przyjęciem. Podopieczne Micelliego wykorzystały słabszy moment i uzyskały korzystny rezultat 19:13. Muszynianki w pierwszej partii popełniały błędy nie tylko w przyjęciu, ale również w ataku. Na nic zdały się ofiarne próby dobrze spisującej się Sylwii Wojcieskiej i pierwszy set zakończył się rezultatem 25:18 dla Trefla.

Sopocianki świetnie spisywały się w polu serwisowym. Na początku drugiej partii bezpośrednio z zagrywki punkty zdobyły Britnee Cooper oraz Klaudia Kaczorowska. Po drugiej przerwie technicznej Mineralne po raz kolejny nie radziły sobie z przyjęciem serwisu, a z ich błędów skrzętnie korzystały przyjezdne. Atomówki w ostatniej fazie seta pewnie wykorzystywały swoje ataki, a całą partię zakończyła Anna Miros obijając blok na 25:21.

Wydawało się, że wszystko zmierza do szybkiego 3:0, ale podopieczne Bogdana Serwińskiego postanowiły powalczyć jeszcze o zwycięstwo. Trzeci set rozpoczęły sopocianki serią błędów, co pozwoliło Mineralnym wyjść na prowadzenie 4:0. Muszynianki z czasem zaczęły trwonić przewagę i Atomówki dogoniły gospodynie na 9:8. Mineralne jednak wstały z kolan za sprawą Katie Carter, który skutecznie przebijała się przez blok rywalek. Partia zakończyła się asem serwisowym Sylwii Wojciechowskiej na 25:16.

W czwartej odsłonie znakomicie zaprezentowała się Britnee Cooper, która seriami zdobywała punkty. Po stronie gospodarzy próbowała odpowiadać Katie Carter. Walka toczyła się do samego końca, ale ostatecznie więcej spokoju zachowały Atomówki. Mecz zakończyła atakiem w 9 metr Britnee Cooper na 25:23. Czarnoskóra zawodniczka została wybrana MVP spotkania, a cenne trzy punkty pojechały do Sopotu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25, 21:25, 25:16, 23:25)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Katie Carter, Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Danica Radenkovic , Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Ilona Gierak, Kinga Hatala, Justyna Sosnowska

PGE Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Anna Miros - Agata Durajczyk (libero) - Falyn Fonoimoana, Anna Kaczmar, Deja McClendon, Katarzyna Zaroślińska