Fatalny kiks bramkarza ratuje Ajax! Epizodyczny występ Milika

Ajax Amsterdam, który zmierzy się z Legią Warszawa w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej, wygrał na wyjeździe z Go Ahead Eagles 2:1 (1:0) w 22. kolejce holenderskiej ekstraklasy. Napastnik gości Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 81. minucie.

Goście objęli prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Anwara El-Ghaziego. W 76. minucie wyrównał Sjoerd Overgoor. Ajax wygrał jednak po samobójczym trafieniu Wesleya Verhoeka dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W 81. minucie Milik zmienił w drużynie gości Ricardo Kishnę.

To pierwsze ligowe zwycięstwo zespołu z Amsterdamu po dwóch porażkach ligowych z rzędu i trzech meczach bez zwycięstwa. Ajax z 46 punktami jest wiceliderem rozgrywek i traci 12 oczek do prowadzącego PSV Eindhoven.

Mistrz Holandii podejmie Legię w Amsterdamie 19 lutego. Rewanż na Łazienkowskiej odbędzie się tydzień później, jednak bez udziału publiczności, co jest efektem kary nałożonej na polski klub za zachowanie kibiców przy okazji wyjazdowej potyczki z Lokeren w fazie grupowej.

Skład Ajaksu: Jasper Cillessen; Ricardo van Rhijn, Mike van der Hoorn, Nick Viergever, Nicolai Boilesen (86. Queensy Menig); Davy Klaassen (74. Jairo Riedewald), Riechedly Bazoer, Daley Sinkgraven; Anwar El Ghazi, Lasse Schoene, Ricardo Kishna (81. Arkadiusz Milik).

Zobacz kiks golkipera Go Ahead w załączonym materiale wideo!