Domraczewa wygrała w Oslo, siódme miejsce Hojnisz

Daria Domraczewa

Monika Hojnisz zajęła siódme miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Zawody wygrała Białorusinka Daria Domraczewa, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

To drugi z rzędu udany występ Hojnisz (UKS Lider Katowice) na wzgórzu pod stolicą Norwegii. W czwartek była piąta w biegu indywidualnym na 15 km. Podobnie jak wtedy, także w sobotę strzelała bezbłędnie, ale ustąpiła rywalkom tempem biegu. Do Domraczewej straciła ponad 50 sekund.

Na podium stanęły także Niemka Laura Dahlmeier oraz Francuzka Marie Dorin Habert.

Bardzo dobrze zmagania na wzgórzu Holmenkollen rozpoczęła Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice). Po pierwszym strzelaniu, na którym była bezbłędna, miała drugi czas – o blisko 1,5 s lepszy niż Domraczewa. Na drugim przydarzył się jednak Polce jeden błąd, a w końcówce wyraźnie opadła z sił i gubiła kolejne sekundy. Ostatecznie jej rezultat był o ponad minutę słabszy od wyniku Białorusinki i zajęła 20. pozycję.

Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice) była 50., natomiast Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko) - 81.

Nie najlepiej spisała się prowadząca przed rozpoczęciem zawodów w klasyfikacji generalnej PŚ Finka Kaisa Makarainen. Choć jak zwykle imponowała tempem biegu, tym razem musiała przebiec trzy karne rundy. Uplasowała się na 24. pozycji.

Zawody w Oslo-Holmenkollen to ostatnia runda PŚ przed rozpoczynającymi się 5 marca mistrzostwami świata w fińskim Kontiolahti. W sobotę odbędzie się jeszcze sprint mężczyzn, natomiast na niedzielę zaplanowano sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn.