Baju baju Dubaju. Porażka chorej Radwańskiej

Dubaj niestety nie dla Polki. Agnieszka Radwańska przegrała w 1/8 finału turnieju WTA Premier w Dubaju 0:2 (4:6, 2:6) z Hiszpanką Garbiñe Muguruzą i… chorobą. Utalentowana 21-latka w ćwierćfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pary: Carla Suarez-Navarro - Petra Kvitova.

W Dubaju Polka i Hiszpanka walczyły o ćwierćfinał turnieju WTA Premier 5, którego pula nagród wynosi 2,513 mln. dolarów. Dla Radwańskiej środowy mecz miał być rewanżem za porażkę w Sydney sprzed pięciu tygodni. Krakowianka do starcia z 21-latką podchodziła zmęczona po trzysetowym boju z Francuzką Caroline Garcią, a także z chorobą z którą pojawiła się w Dubaju. Problemy Radwańskiej Muguruza wykorzystała bezlitośnie wygrywając pierwszego seta po zaciętej, aczkolwiek niezbyt długiej walce (trwała 38 minut). 24. rakieta światowego rankingu WTA pokonała Isię 6:4.

Hiszpanka dobrze rozpoczęła także drugą partię szybko obejmując prowadzenie 2:0. To na chwilę obudziło Radwańską, która zaczęła grać lepiej, co pozwoliło jej wygrać dwa kolejne gemy. Zryw Polki trwał jednak zaledwie moment, a następne gemy serią padały łupem utalentowanej tenisistki z Caracas, która drugiego seta wygrała łatwo – 2:6. W ćwierćfinale Hiszpanka zagra ze zwyciężczynią pary Carla Suarez-Navarro - Petra Kvitova. Mecz Hiszpanki z Czeszką rozpocznie się o godz. 12.00.