Liga WSB - polska "Husaria" wyrusza za ocean

Sporty walki
Mateusz Tryc

Meczami z USA Knockouts w Miami (20 lutego) i Caciques Venezuela w Maiquetii (28 lutego) drużyna Rafako Hussars Poland zakończy pierwszą rundę grupową w lidze zawodowej World Series of Boxing (WSB).

Za ocean udało się dziesięciu pięściarzy - przeciwko Amerykanom wystąpią Niemiec Hamza Touba (52 kg), Dawid Michelus (60 kg), Stephen Donnelly z Irlandii Płn. (69 kg), Mateusz Tryc (81 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg), natomiast w Wenezueli boksować będą Dawid Jagodziński (49 kg), Marek Pietruczuk (56 kg), Damian Kiwior (64 kg), kapitan zespołu Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).

Dwaj ostatni są współliderami rankingu olimpijskiego - Jabłoński dzieli pierwsze miejsce z Arlenem Lopezem (Cuba Domadores), a Jakubowski z Wasilijem Lewitem (Astana Arlans Kazakhstan). Wszyscy zgromadzili po 15 punktów. Z wagi 75 kg awans na igrzyska w Rio wywalczy dwóch zawodników, zaś z kategorii 91 kg - tylko jeden.

Najlepszym zawodnikiem USA Knockouts jest leworęczny Cam F. Awesome (+91 kg), kilkakrotny mistrz kraju i zwycięzca prestiżowych zawodów pod nazwą Złote Rękawice. W poprzednim sezonie wygrał turniej Feliksa Stamma w Warszawie i Memoriał Leszka Drogosza w Kielcach; w finale tego drugiego pokonał Hryniuka.

W obecnych rozgrywkach ligi zawodowej ekipa ze Stanów Zjednoczonych zajmuje drugie miejsce w grupie B - 12 pkt, za niepokonanymi Kazachami - 15. Polska "Husaria" plasuje się na przedostatniej, siódmej pozycji - 6 pkt, lecz traci tylko trzy "oczka" do trzeciej Italii Thunder.